Celý svet na jednom mieste môžete opäť zažiť na každoročnom podujatí Global Village

Aisec global village titulka raca.jpg
Ilustračná foto: www.raca.sk

Global Village je podujatie organizované neziskovou organizáciou AIESEC s cieľom prezentovania kultúr a krajín našich zahraničných stážistov.

Zahraniční stážisti sú učastníkmi projektu Educate Slovakia. Global Village, každoročné podujatie medzinárodnej organizácie AIESEC, bude spájať kultúry z rôznych kútov sveta aj v tomto roku. Oficiálne zakončuje projekt Educate Slovakia, ktorý prebieha počas januára na základných a stredných školách na Slovensku. Akcia sa bude konať 3. februára v Bratislavskom KC Dunaj.

Global Village je oslavou odlišných kultúr, tešiť sa môžeme na jedlo, hudbu a zvyky z najrôznejších národností. Inak povedané, podujatie je zamerané na búranie stereotypov a predsudkov voči ľuďom iných národností, krajín, kultúr a náboženstiev. Atmosféru svetových rozmerov vytvárajú dobrovoľníci, zahraniční participanti projektu Educate Slovakia, ktorí pricestujú z Indonézie, Kyrgyzstanu, Azerbajdžanu, Egyptu, Brazílie, Malajzie, Číny, Turecka, Thajska a ďalších krajín.

Ciele projektu

Cieľom tohto projektu je snaha o zlepšenie kultúrneho porozumenia neformálnou a hravou cestou komunikáciou v angličtine. Ciele udržateľného rozvoja predstavujú 17 Globálnych cieľov, ktoré boli podpísané krajinami Organizácie Spojených Národov. Organizácia AIESEC v spolupráci s OSN si tieto ciele adoptovala a aktívne prispieva k ich naplneniu.

AIESEC je medzinárodná organizácia, ktorá je jednou z najväčších platforiem talentovaných mladých ľudí a dobrovoľníkov. Rozvíja novú generáciu lídrov a spája ich s podnikmi a mimovládnymi organizáciami. Poskytuje mladým ľuďom platformu, kde môžu rásť, získavať skúsenosti a popri vytváraní pozitívneho dopadu na spoločnosť môžu objaviť, čo ich baví a na čom im záleží.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk