Centrum údržby RegioJetu bude stáť 2 milióny eur

regiojet, vlak
SITA Pohľad na stewardku vlakovej súpravy spoločnosti RegioJet počas novinárskej prehliadky vozňov RegioJet a lokomotívy Vectron. Bratislava, 12. december 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Súkromný prepravca RegioJet sa rozhodol vybudovať nové centrum technickej údržby pre svoje žlté vlaky v železničnej stanici Bratislava – Východ. Investícia umožní vznik tridsiatich nových pracovných miest na technických pozíciách.

Predpokladaná cena investície je 2 milióny eur. Technici spoločnosti RegioJet budú zabezpečovať servis pre všetky svoje vlaky premávajúce na území Slovenska, ale i pre iných dopravcov.

„V stanici Bratislava – Východ tento rok vybudujeme centrum technickej údržby, ktoré vytvorí dôležité zázemie pre našu vlakovú flotilu jazdiacu z Bratislavy do Košíc alebo z hlavného mesta do Komárna,“ povedal Radim Jančura, majiteľ skupiny Student Agency, ktorej súčasťou je RegioJet.

„Súčasne vytvoríme aj technické zázemie pre našu prevádzku na ďalších potenciálnych trasách, napríklad, v prípade nášho víťazstva vo výberových konaniach na ďalšie trasy,“ dodal. Takéto centrum okrem Českej republiky potrebuje RegioJet i na Slovensku, aby mohol operatívne a čo najrýchlejšie zabezpečiť maximálny servis a hladkú prevádzku svojich vlakov

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk