Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Centrum volneho casu stefanikova maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
16. januára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Centrum voľného času na Štefánikovej ulici baví deti a mládež už 40 rokov

Bratislavské mestské Centrum voľného času na Štefánikovej ulici oslávilo jubilejných 40 rokov od svojho založenia. Centrum poskytuje okrem tradičných aktivít pre deti a mládež aj trendové novinky, ktoré sú aktuálne obľúbené a vyhľadávané. Aj v tomto roku sa deti a mládež môžu tešiť na pestré aktivity ako počas školského roka, tak v rámci prázdnin. Najbližšie si deti môžu vybrať zaujímavú aktivitu počas jarných prázdnin.

Centrum voľného času na Štefánikovej 35 v Bratislave pri príležitosti 40. výročia svojho založenia zorganizovalo týždeň podujatí pre deti a mládež, rodičov, ako aj priateľov a podporovateľov centra. Medzi hlavné podujatia patrilo Slávnostné stretnutie bývalých a súčasných zamestnancov, vyhodnotenie športových súťaží a Olympiády v slovenskom jazyku a literatúre za účasti legendárneho hokejistu Jozefa Golonku, ktorý víťazom odovzdal ocenenia. V rámci podujatí sa deťom veľmi páčila návšteva mobilného planetária priamo v centre, ktorej súčasťou bola aj zaujímavá filmová produkcia a hviezdna obloha. Deti sa zároveň mohli zapojiť do siedmich tvorivých dielní a krúžkov, spoločenských klubových hier či Vianočného šachového turnaja pre základné školy v Starom Meste.

„Za posledných trinásť rokov sme vypracovali a úspešne zrealizovali viac ako 30 projektov na podporu materiálno-technického vybavenia a rozvoj tvorivosti detí a mládeže centra. Zároveň tak bolo centrum organizátorom tvorivej dielne a kultúrneho programu počas Dňa otvorených dverí prezidenta. Centrum venuje pozornosť aj výchove nových pedagógov spoluprácou s Pedagogickou fakultou UK v Bratislave a získalo titul Fakultná škola. Za činnosť na poli techniky sme navyše získali Pamätnú plaketu Zväzu slovenských vedecko-technických spoločností pri príležitosti 20. výročia vzniku,“ povedala riaditeľka Centra voľného času Štefánikova Ľubica Škultétyová.

Úspešné spolupráce

Dôležitou súčasťou úspešného pôsobenia centra je spolupráca s inými organizáciami a zariadeniami. Ide najmä o dlhoročnú spoluprácu s materskými, základnými školami a osemročnými gymnáziami v územnej pôsobnosti Staré Mesto, s OZ Domček pre voľný čas, so strednými školami, najmä SPŠE na Zochovej ulici, SOŠPg Bullova. Aktivity centra by sa nezaobišli bez pravidelných či sporadických podporovateľov.

„Moje poďakovanie patrí rodičom a priateľom centra voľného času, ktorí mu veria a podporujú v činnosti, o čom svedčí vysoký počet členov centra. Zároveň tak ďakujem našim zamestnancom a v neposlednom rade nášmu zriaďovateľovi, ktorým je Magistrát hl. mesta SR Bratislava,“ dodala riaditeľka centra Ľubica Škultétyová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X