Česká klaviristka Veronika Böhmová oceňovaná doma aj vo svete zahrá v Redute česko-francúzsky program

A eska klaviristka veronika bahmova.jpg

Utorkový klavírny recitál v Malej sále Slovenskej filharmónie patrí poprednej českej klaviristke Veronike Böhmovej.

Laureátka mnohých českých a medzinárodných súťaží v bratislavskej Redute ponúkne česko-francúzsky program. Publikum si od 19.00 hod. vypočuje Tri české tance od Bohuslava Martinů, tiež výber z Českých tancov a Fantázia na české národné piesne od Bedřicha Smetanu, dielo Ostrov radosti Clauda Debussyho, výber z Prelúdií pre klavír Oliviera Messiaena a La valse Maurica Ravela. Informovala o tom tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.

Česká klaviristka Veronika Böhmová (1985) je absolventkou doktorandského štúdia na pražskej HAMU v triede Ivana Klánskeho a majstrovského štúdia na drážďanskej Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v triede Arkadiho Zenzipéra.

Je laureátkou mnohých českých a medzinárodných súťaží. Medzi jej najväčšie úspechy patrí postup medzi 32 najlepších klaviristov sveta na súťaži Artura Rubinsteina v Tel Avive 2014, 2. cena na Medzinárodnej súťaži Antona Rubinsteina v Drážďanoch 2012 a 2. cena na Maria Canals Competition Barcelona 2007. V roku 2016 debutovala v Carnegie Hall v New Yorku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk