Cesta a chodníky na Železnej studničke budú zrekonštruované, poteší to najmä cyklistov

Mestske lesy v bratislave oprava cesty zelezna studnicka.jpg
Foto: Mestské lesy v Bratislave - www.facebook.com

Ide o opravu Cesty mládeže, od Snežienky, po konečnú autobusu č. 43, Sanatórium.

Hlavné mesto Bratislava začína s rekonštrukciou cesty a chodníkov na Železnej studničke. Ide o opravu Cesty mládeže v úseku od Snežienky, po konečnú autobusu č. 43, Sanatórium.

Je to pomerne špecifická oprava, keďže cestu nevyužívajú primárne motoristi (zákaz vjazdu), ale najmä cyklisti, peší, rodiny s deťmi, bežci a mestská hromadná doprava,“ informuje magistrát na sociálnej sieti.

Obnova cesty

Kompletná obnova cesty sa týka aj chodníkov a obrubníkov, spolu ide o 3 760 metrov štvorcových cestnej komunikácie a 2 178 metrov štvorcových chodníkov.

Na nové chodníky a cestu sa môžeme tešiť už začiatkom novembra. Cesta bude po celý čas opráv priechodná. Premávať tu bude aj linka MHD č.43, až po konečnú zástavku,“ doplnilo mesto.

Zlý stav vozovky

Najväčšiu zmenu po oprave pocítia cyklisti, keďže ide o najviac frekventovanú cyklotrasu v lesoparku Železná studnička – Biely kríž. Cesta je momentálne v zlom stave, chodníky sú na niektorých miestach úplne rozpadnuté.

S mestom sme o oprave tejto cesty intenzívne komunikovali už od začiatku roka a máme radosť, že v lesoparku pribudne opäť ďalšia opravená časť pre návštevníkov,“ doplnili Mestské lesy v Bratislave.

Mesto pripravuje aj komplexnú opravu ďalšej časti promenády v úseku kontajnerový bufet – Snežienka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk