Cesta s priľahlým chodníkom na Lenardovej prejde rekonštrukciou, cieľom je debarierizácia

Petrzalka rekonstrukcia debarierizacia.jpg

Dokopy opravia viac ako 328 metrov štvorcových povrchu v hodnote takmer 45-tisíc eur.

Petržalka začne s rekonštrukciou asfaltového povrchu vozovky a priľahlého chodníka v lokalite Lenardova 14. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, práce budú realizovať od 28. novembra do 16. decembra a ich súčasťou bude debarierizácia priechodu pri hlavnej ceste a prístupu k parkovisku.

Opravy sa dočká aj chodník poškodený koreňovým systémom stromu tak, aby zdravá drevina nebola ohrozená. Cestu sa začnú renovovať až v druhom kroku. Dokopy opravia viac ako 328 metrov štvorcových povrchu v hodnote takmer 45-tisíc eur.

Samospráva žiada obyvateľov, aby v čase rekonštrukcie rešpektovali prenosné dopravné značenie a z dôvodu ochrany svojich vozidiel ich preparkovali. Mestská časť ďalej pokračuje aj v osádzaní nových lavičiek a cyklostojanov, ako aj v údržbe zelene, cestných retardérov, či dopravných značiek.

Najväčším sústom je však oprava dlhšie zanedbávaných chodníkov a ciest III. a IV. triedy v našej správe,“ konštatuje samospráva s tým, že vzhľadom na veľkosť mestskej časti nie je možné vykonať všetky opravy naraz, preto sa ich snaží realizovať postupne a podľa vážnosti situácie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk