Cestné prepojenie Saratovská zrýchli dopravu a zvýši jej plynulosť

Titulna fotka .jpg
bratislava.sk

Bratislavčania sa po rokoch dočkajú lepšieho dopravného prepojenia medzi Dúbravkou, Lamačom a Devínskou Novou Vsou.

Obyvatelia týchto mestských častí sa budú môcť rýchlejšie a komfortnejšie prepravovať prostredníctvom predĺženej Saratovskej ulice. Na základe iniciatívy hlavného mesta bola podpísaná zmluva o spolupráci pri vybudovaní Saratovskej s Penta Real Estate. Nový dopravný projekt podporujú starostovia dotknutých mestských častí, ako aj spoločnosť Volkswagen Slovakia.

Saratovská je významným dopravným projektom v tejto časti mesta, pretože súčasný stav v podobe Agátovej ulice je nevyhovujúci z pohľadu dopravnej kapacity novej mestskej štvrte Bory a závodu Volkswagen. Spojili sme starostov a investorov a robíme konkrétne kroky k tomu, aby sa výstavba Saratovskej začala čím skôr,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Saratovsk├i2.jpg

Hlavné mesto chce predĺžiť Saratovskú ulicu podjazdom popod železničnú trať Bratislava – Kúty a následne zabezpečiť priame pripojenie predĺženej komunikácie na cestu II/505. Výstavbou cestného prepojenia Saratovská sa zrýchli doprava a zmenší sa hustota dopravy rozdelením na smery do Devínskej Novej Vsi a do Záhorskej Bystrice.

Zároveň sa zjednoduší prístup na a z diaľnice D2. Predĺženie Saratovskej ulice má tiež plniť funkciu prepojenia s terminálom integrovanej osobnej dopravy (TIOP) Bory, ktorý nedávno odsúhlasilo ministerstvo dopravy a výstavby.

Saratovsk├i.jpg

Cestné prepojenie Saratovská má veľký význam pre celú lokalitu a bude primárne slúžiť obyvateľom okolitých mestských častí,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko. „Ako investor zabezpečíme projektovú dokumentáciu a pokryjeme všetky náklady potrebné k získaniu potrebných povolení. Následne bude celá projektová dokumentácia odovzdaná bezodplatne mestu,“ dodal Juraj Nevolník.

Aktuálne je projekt Saratovskej v procese získavania potrebných povolení k výstavbe. Už disponuje právoplatným územným rozhodnutím, pričom sa pripravujú podklady k získaniu stavebného povolenia. Pozemky pod cestou sú už taktiež vysporiadané. Výstavba by sa tak mohla začať hneď po získaní potrebných povolení.

Saratovsk├i3.jpg

Volkswagen Slovakia, ako najväčší súkromný zamestnávateľ na Slovensku, víta každé rozumné zlepšenie infraštruktúry v okolí závodu, ktoré bude na prospech tak zamestnancom firmy ako aj obyvateľom okolitých mestských častí,“ uviedol hovorca Volkswagen Slovakia Michal Ambrovič.

Hlavné mesto v rámci projektu predĺženia komunikácie Saratovskej pripravuje aj samostatný projekt vybudovania električkovej trate k TIOPu Lamač a následne v druhej etape až po Volkswagen. Predĺženie Dúbravskej radiály až do Devínskej Novej Vsi výrazne zlepší dopravnú situáciu v meste a podporí preferenciu ľudí využívať ekologickú a rýchlu koľajovú dopravu. Zároveň sa počíta s výstavbou cyklochodníka, čím sa zabezpečí prepojenie severu Bratislavy so zvyškom mesta aj pre cyklistov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk