Cestovné lístky Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja budú mať predĺženú platnosť

DOPRAVA: Nový dizajn vagónov ZSSK
Foto: SITA/Branislav Bibel

Predĺženie sa týka 90-dňových a 365-dňových predplatných cestovných lístkov.

Časti predplatných cestovných lístkov Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) predĺžia platnosť. Informoval o tom hovorca Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Miroslav Staník.

Prijaté opatrenia, ktoré majú za cieľ spomaliť šírenie koronavírusu, výrazne zredukovali ponuku cestovania verejnou hromadnou dopravou. Bratislavská integrovaná doprava sa preto s objednávateľmi dohodla, že časti držiteľov predplatných cestovných lístkov IDS BK sa bude predlžovať ich platnosť,“ vysvetlil hovorca.

Predplatné lístky

Opatrenie sa bude týkať predplatných cestovných lístkov (PCL), ktoré boli platné v období od 16. marca do 14. apríla 2020.

Platnosť týchto lístkov sa bude cestujúcom predlžovať na základe rozhodnutia všetkých objednávateľov IDS BK, ktorými sú Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Bratislavský samosprávny kraj a Hlavné mesto SR Bratislava. Držiteľom 90-dňových PCL sa platnosť predĺži o 30 dní, držiteľom 365 dňových PCL sa platnosť predĺži o 60 dní a držiteľom žiackych 365-dňových PCL o 90 dní.

Automaticky sa nepredĺžia

Nateraz však platí, že držiteľom aktuálne platných PCL sa ich platnosť nebude predlžovať automaticky. Po uplynutí platnosti si budú povinní pred cestou verejnou hromadnou dopravou kúpiť nový cestovný lístok. Predlžovanie platnosti sa bude držiteľom PCL realizovať pridaním dní až po zakúpení ďalšieho PCL. Termín, od ktorého sa pristúpi k predlžovaniu platnosti nových PCL, bude zverejnený v najbližšom čase,“ vysvetlil hovorca.

Opatrenie sa týka PCL IDS BK, do ktorého sú zapojení Dopravný podnik Bratislava, RegioJet, Slovak Lines a Železničná spoločnosť Slovensko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk