Cestovné lístky už v multifunkčných červených automatoch čoskoro nekúpite, DPB ukončí ich prevádzku

Mpa.jpg
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Jednoduchšia verzia predajných žlto-oranžových zariadení ostáva v uliciach Bratislavy naďalej dostupná.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) od 6. decembra postupne ukončí prevádzku multifunkčných červených automatov na predaj cestovných lístkov (CL). Tie okrem štandardného výdaja CL a potvrdeniek ponúkali možnosť zakúpenia električenky alebo dobitia kreditu v elektronickej peňaženke. Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, jednoduchšia verzia predajných žlto-oranžových zariadení ostáva v uliciach naďalej dostupná.

Červené automaty boli v uliciach Bratislavy v prevádzke od roku 2013. „Cestujúcim mali priniesť komfort a dopravnému podniku viac financií z dostupnejších služieb cestujúcim, no opak bol pravdou,“ vysvetlil Chlebovec s tým, že prevádzka multifunkčných zariadení bola pre DPB enormne drahá a dopyt nepokrýval náklady.

Predajné zariadenia už dnes nahrádzajú digitálne ekologickejšie a rýchlejšie spôsoby kúpy,“ doplnil s tým, že cestujúci majú možnosť zakúpenia CL priamo vo vozidle prostredníctvom služby KARTUJ, v aplikácii IDS BK, cez elektronickú peňaženku či SMS.

DPB však s papierovými lístkami nekončí. „Keďže doprava musí byť dostupná pre všetky skupiny obyvateľov Bratislavy, na frekventovaných zastávkach nahradia multifunkčné zariadenia jednoduché predajné automaty s možnosťou platby kartou,“ poznamenal Chlebovec. Ako dodal, v pešej dostupnosti ostatných zastávok sú v prevádzke aj predajné miesta, kde si môžu cestujúci aj naďalej zakúpiť tradičný papierový cestovný lístok.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk