Cestu na Hradskej ulici chcú dokončiť do niekoľkých dní

Hradska_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Dopravu v tomto úseku vo Vrakuni v súčastnosti riadia semafory a prenosné dopravné značky.

BRATISLAVA 18. júla – Opravu cesty na Hradskej ulici v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa chcú ukončiť do piatka 21. júla. Ako ďalej na utorňajšom brífingu novinárom povedal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal, spolu obnovia takmer kilometrový úsek. Dopravu v tomto úseku v súčastnosti riadia semafory a prenosné dopravné značky. Cestu financujú z prebytku rozpočtu hlavného mesta, Bratislava ho v minulom roku mala vo výške 26-miliónov.

Vo Vrakuni chcú ďalej obnoviť aj Podunajskú ulicu, investovať chcú aj do bezbariérového podchodu na Uzbeckého ulici i do polopodzemných kontajnerov. Ako doplnil starosta Vrakune a zároveň bratislavský mestský poslanec Martin Kuruc, budúci týždeň začnú riešiť aj problém s Pentagonom. Pribudnúť by tu mala stanica mestskej polície. „Ukončujú verejné obstarávanie, v najbližších týždňoch by stanicu mali na tomto mieste osadiť,“ spomenul Nesrovnal.

V objekte obytného domu Pentagon v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa bude 24 hodín denne hliadkovať mestská polícia. Obytný policajný príves sa bude nachádzať približne dvadsať metrov od Pentagonu. Vo voze budú 24 hodín denne prítomní minimálne dvaja policajti. Primátor zároveň dodal, že trvalým riešením situácie v Pentagone je pomoc aj štátnej polície, o ktorej hlavné mesto rokuje s mestskou časťou aj s ministerstvom vnútra.

Pentagon je zaužívané pomenovanie obytného domu v mestskej časti Bratislava – Vrakuňa na Stavbárskej ulici 34 – 42, ktorý postavili v rokoch 1970 až 1972 a tvorí ho 450 bytových jednotiek. V minulosti sa objekt stal neslávne známym ako útočisko kriminálnikov a drogových priekupníkov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk