Cestujúci dávajte si pozor: Čoskoro dôjde k zmenám v cestovných poriadkoch električiek a trolejbusov

Elektricka hrad uprava casov odchody liniek mhd dpb.jpg
Foto: ilustračné, dpb.sk

Dopravný podnik Bratislava upozorňuje cestujúcu verejnosť o zmenách v časoch odchodov električiek a trolejbusov.

DPB aktualizuje cestovné poriadky električiek a trolejbusov, a preto od pondelka 27. mája dôjde ku zmenám v cestovných poriadkoch. Ku zmenám dôjde v časoch vozidiel, rovnomernejšieho nasadenia nízkopodlažných električiek do premávky MHD, a taktiež aj rovnomernejšieho rozostupu spojov na radiálach a v centre mesta. Týmto krokom chce DPB prispieť ku skvalitneniu služieb cestujúcej verejnosti. Dopravný podnik upravil jazdné doby električkových a trolejbusových liniek na základe analýzy.

Pri električkách sa zohľadňovali prijaté opatrenia v oblasti zlepšenia preferencie pre vozidlá MHD na svetelných križovatkách, napríklad v úseku Slovanet – Saleziáni, Račianske mýto – Ursínyho, či STU – Úrad vlády SR. Električková doprava bude týmto spôsobom zrýchlená priemerne o 1 minútu na Ružinovskej a Račianskej radiále, ako aj na električkovej trati na Hlavnú stanicu.

Čo sa týka trolejbusov, DPB pri nich vyhodnocoval BUS pruh na Gagarinovej ulici. Taktiež nepriaznivá dopravná situácia je aj na Svätoplukovej a Záhradníckej ulici. Preto DPB upravil jazdné časy a cestovné poriadky trolejbusových liniek č. 201, 202 a 212.

Od pondelka bude zabezpečené aj rovnomernejšie nasadenie nízkopodlažných električiek na všetkých radiálach. Počas týždňa budú premávať výhradne nízkopodlažné linky č. 1, 3 a 9 a na linke č. 4 bude garantovaná celá výprava nízkopodlažných vozidiel počas víkendov.

Úpravou cestovných poriadkov električkových liniek sa tiež zabezpečí rovnomernejší časový rozostup medzi spojmi na všetkých radiálach, ale aj v centre mesta, čím sa predpokladá dosiahnutie menšieho zhlukovania vozidiel na tratiach, čo v konečnom dôsledku prispeje k väčšiemu komfortu cestujúcej verejnosti,“ dodáva na záver Dopravný podnik Bratislava.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk