Cestujúci môžu v kraji počas voľných dní využiť rodinné lístky aj cyklobusy

Cyklo cesta trasa bicykel bratislavský kraj
Foto: ilustračné, GettyImages

Na denný cestovný lístok môžu cestovať cez víkendy, sviatky a dni pracovného pokoja až dvaja dospelí a tri deti.

Cestujúci v Bratislavskom kraji môžu počas voľných dní využiť rodinné lístky aj cyklobusy.

V rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) im tieto služby ponúka regionálny dopravca Arriva Mobility Solutions v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) ako objednávateľom verejnej dopravy.

Ako informuje dopravca v tlačovej správe, na denný cestovný lístok môžu cestovať cez víkendy, sviatky a dni pracovného pokoja až dvaja dospelí a tri deti.

Rodinný cestovný lístok

S držiteľom základného denného cestovného lístka tak môže cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až tri deti vo veku do 18 rokov. Podmienkou je, že v skupine cestujúcich je minimálne jeden dospelý a jedno dieťa.

Počas platnosti lístka s ním možno neobmedzene prestupovať a kombinovať dopravné prostriedky na území, pre ktoré je lístok zakúpený,“ vysvetľuje dopravca.

Rodinný cestovný lístok pre dospelých s deťmi platí okrem liniek spoločnosti Arriva aj na všetkých linkách dopravcov zapojených do systému IDS BK.

Znamená to, že ak chce napríklad rodina počas voľných dní cestovať po celom území Bratislavského kraja, zaplatí za cestovanie len 6,90 eur za 24 hodín,“ dodáva. Denný cestovný lístok je k dispozícii v papierovej alebo v elektronickej podobe.

Preprava bicyklov

Pre cyklistov je k dispozícii služba rozšírenej prepravy bicyklov cyklobusmi na trasách regionálnych autobusov v Bratislavskom kraji.

Preprava bicykla je bez rezervácie a do vyčerpania kapacity. Cyklobusy vybavené cyklonosičmi premávajú počas víkendov a sviatkov na Záhorí na spojoch označených piktogramom,“ konštatuje dopravca.

Hoci bicykle sa môžu prepravovať vo všetkých regionálnych autobusoch, výhodou cyklonosičov je ich vyššia prepravná kapacita,“ dodáva. Zatiaľ čo vo vnútri autobusu je možné prepravovať najviac dva bicykle, kapacita cyklonosiča je šesť bicyklov.

Za prepravu bicykla zaplatí cestujúci 0,45 eura. Ak podmienky v autobuse neumožňujú bezpečnú prepravu bicykla, vodič autobusu môže prepravu odmietnuť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk