Cestujúci na zastávke Riviéra volia riskantnú cestu, chodník tu pravdepodobne tak ľahko nezvnikne

Karlova ves riviera chodnik.jpg

Pri zastávke Riviéra sa chodci stretávajú s výzvou a prekážkami, chýba tu chodník pre chodcov a pravdepodobne tak skoro nebude. Plánovaný chodník narazil na technické normy a ministerstvo dopravy udelilo výnimku, no s podmienkami, ktoré komplikujú situáciu.

Na zastávke Riviéra vystupujú cestujúci z električky smerom do centra mesta a stretávajú sa tu s problémom. Cez vegetáciu a nespevnený pás popri koľajisku si skracujú cestu, pričom ich kroky často smerujú k lodenici alebo k vodárenskému múzeu. Možnosť je pritom ísť cez vzdialený priechod na križovatke s Molecovou.

Riešením by malo byť vybudovanie chodníka na tomto mieste, no technické normy bránia jeho realizácii.

Naším zámerom bolo na uvedenom mieste vybudovať chodník. Žiaľ, tento priestor nespĺňa minimálne šírkové normy pre vybudovanie chodníka. Ministerstvo dopravy sme preto žiadali o vydanie výnimky. Túto nám síce ministerstvo udelilo, avšak s podmienkami,“ vysvetľuje Peter Bubla z oddelenia komunikácie a marketingu magistrátu hlavného mesta.

Výnimka ministerstva je podmienená premiestnením dvoch stožiarov osadených v rámci modernizácie Dúbravsko-karloveskej radiály (DKR). Podľa ministerstva bránia vybudovaniu bezpečného chodníka.

To by ale značne navýšilo nákladovosť a momentálne to presahuje možnosti mesta. Zároveň je otvorenou otázkou, ako by bol takýto zásah vyhodnotený zo strany riadiaceho orgánu, keďže modernizácia radiály bola financovaná zo zdrojov EÚ,“ dopĺňa Peter Bubla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk