Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DOPRAVA: Opatrenia proti šíreniu koronavírusu
13
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Branislav Bibel

Cestujúci, pozor: Cestovanie v mestskej aj prímestskej doprave je povolené len s ochrannými prostriedkami na tvári

Mestská hromadná doprava mení cestovné poriadky aj pravidlá pre cestujúcich, tak isto sa pripája aj medzimestská doprava Slovak Lines v Bratislavskom kraji.

Cestovanie v bratislavskej mestskej hromadnej doprave (MHD) je povolené len s ochrannými prostriedkami na tvári (rúško, respirátor či iná vhodná alternatíva), Dopravný podnik Bratislava (DPB) odporúča používať aj rukavice. Opatrenie platí od pondelka 16. marca. Informuje o tom DPB.

Oznam o povinnosti cestujúcich nosiť rúška vo vozidlách bratislavskej mestskej hromadnej dopravy na dverách trolejbusu ako opatrenie v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV) na Slovensku. Bratislava, 16. marec 2019.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Do autobusov a trolejbusov nie je povolené nastupovať prednými dverami a obsadzovať prvý rad sedadiel za vodičom – s výnimkou nevidiacich a vodiacich psov.

Dvere vozidiel sú otvárané centrálne, preto nie je potrebné používať dopytové tlačidlá pri dverách. Pred vystupovaním na zastávkach na znamenie je potrebné naďalej signalizovať úmysel vystúpiť tlačidlom stop, dopĺňa DPB.

MHD v prázdninovom režime

Zároveň od pondelka 16. marca až do odvolania premávajú linky bratislavskej MHD počas pracovných dní v režime školských prázdnin. Linky 131, 184 a 801 nepremávajú do odvolania.

Linka 209 premáva z Kramárov len po zastávku Ružová dolina a neobsluhuje zastávku Mliekarenská. V smere na Kramáre obsluhuje všetky zastávky. Z Ružovej doliny na Mliekarenskú je možné využiť linky X72.

DPB dopĺňa, že všetky predajne cestovných lístkov DPB sú od 14. marca do odvolania zatvorené. Pre zakúpenie predplatných cestovných lístkov môžu cestujúci využiť multifunkčné červené automaty alebo internetový predaj.

Prímestská nechránených neodvezie

Prímestská doprava Slovak Lines v Bratislavskom kraji neodvezie cestujúcich bez ochrany tváre. O zmenách v cestovných poriadkoch a ďalších preventívnych opatreniach proti šíreniu koronavírusu informovala hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Počnúc utorkom 17. marca budú jazdiť spoje podľa sobotňajšieho cestovného poriadku. Zároveň začínajú platiť ďalšie pravidlá pre cestujúcich,“ informuje Slovak Lines, ktorý je súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Cestujúci budú môcť do autobusov nastupovať iba zadnými dverami a nebudú môcť obsadzovať prvých osem miest vpredu v autobuse.

Chrániť seba aj ostatných

Cestujúci sú povinní nosiť ochranné rúška, prípadne si zakrývať nos a ústa šatkou, aby znížili možné šírenie kvapôčkovej infekcie v uzavretom priestore autobusu. Upozorňujeme, že vodič má možnosť v zmysle platného prepravného poriadku vylúčiť z prepravy aj osoby, ktoré pre chorobu môžu byť cestujúcim na ťarchu,“ upozorňuje Slovak Lines, ktorý zároveň cestujúcim odporúča kupovať si cestovné lístky cez mobilnú aplikáciu IDS BK v rámci obmedzenia hotovostných platieb.

Z dôvodu rizika výskytu koronavírusu Slovak Lines pokračuje v intenzívnom čistení svojich autobusov, ktorého súčasťou je aj dôkladná dezinfekcia.

Tá je realizovaná inovatívnymi prostriedkami obsahujúcimi najnovší typ polymérovej vodou riediteľnej dezinfekcie PolyHMG, ktorá kombinuje dezinfekčnú funkciu s ochrannou – eliminuje existujúce mikroorganizmy, baktérie, vírusy, plesne, kvasinky, riasy a zároveň zanecháva povrchy dlhodobo chránené, pretože vytvára nehostinné prostredie pre ich budúci výskyt,“ informuje Slovak Lines.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X