Cestujúci, pozor: Dopravný podnik Bratislava pripravuje viaceré zmeny v MHD

Trolejbus dopravny podnik bratislava.jpg

Ružinov, Dúbravku, Devínsku Novú Ves, Záhorskú Bystricu a Lamač čakajú lokálne zmeny.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) pripravuje od 5. augusta viaceré zmeny v mestskej hromadnej doprave (MHD). Informuje o tom hovorca DPB Martin Chlebovec. Mestské časti Ružinov, Dúbravka, Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica a Lamač čakajú lokálne zmeny v trasovaní a cestovných poriadkoch niektorých liniek.

DPB nimi zefektívni cestovanie napríklad prispôsobením počtu spojov podľa ich vyťaženosti,“ uviedol hovorca s tým, že linky, ktoré využíva veľký počet cestujúcich, budú posilnené.

Nahradenie niektorých spojení

Aby však tieto vylepšenia mohli byť realizované v rámci rozpočtu DPB, ktorý má isté obmedzenia, tak zároveň trasy s nízkym počtom cestujúcich budú upravené, prípadne nahradené novými spojeniami,“ doplnil Chlebovec s tým, že minimalizujú tiež súbehy liniek obsluhujúcich rovnaké oblasti.

Mestské časti však po zmenách získajú garanciu nosných liniek, teda takých, ktorých vysoká frekvencia spojov poskytuje komfortné spojenie s centrom mesta,“ dodal s tým, že takéto linky sú rozpoznateľné číslom s farebným podkladom.

Lepšie intervaly liniek

Cestujúci z Ružinova získajú lepšie intervaly najvyužívanejších liniek 61, 63 a 96. „Nákupná zóna na Ivanskej ceste a Galvaniho ulica bude kvalitnejšie dopravne obslúžená a linka 61 po novom prepojí Trnávku s Hlavnou stanicou,“ poznamenal hovorca.

Po jej presmerovaní cez Bulharskú ulicu bude pripravená na transformáciu z autobusov na ekologické hybridné trolejbusy. Z oblasti okolo Martinského cintorína budú lepšie dostupné západné časti mesta.

Prepojenia a spojenia

Od augusta bude západná časť Bratislavy rýchlejšie a častejšie poprepájaná a spojená s rozvíjajúcou sa zónou Bory. „Práve tá získa vďaka novej trase a posilnenému intervalu linky 30 dopravnú obsluhu novej nemocnice,“ priblížil Chlebovec.

K Nemocnici Bory bude možné prestúpiť z nosných liniek 4 a 21. Linka 37 sa stane rovnako nosnou, teda intervalovo posilnenou a v úseku Most SNP – Vrančovičova nahradí doterajšiu trasu linky 30, v úseku Krematórium – Záhorská Bystrica zase linku 36. Sídlisko Strmé Vŕšky bude častejšie obsluhované linkou 36 so zmenenou trasou.

Prechod na nový grafikon

Zmeny všetkých dotknutých liniek MHD v týchto mestských častiach budú dostupné s odporúčaniami optimálnych spojení na webstránke DPB, rovnako bude podrobný rozsah zmien pre cestujúcich dostupný na všetkých zastávkach v danej lokalite.

Aby bol prechod na nový grafikon pre cestujúcich dostatočne zrozumiteľný, v termíne od 29. júla do 11. augusta budú na významných zastávkach a prestupných uzloch menených liniek aj informátori, ktorí budú nápomocní pri vysvetľovaní nových trás či cestovných poriadkov a cestujúcim poskytnú užitočné rady a tipy,“ uzavrel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk