Cestujúci, pozor: MHD v Bratislave bude premávať v upravenom režime

Autobusy spoločnosti ARRIVA Mobility Solutions (vpravo), ktorá je novým autobusovým dopravcom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), na nástupišti autobusovej stanice Nivy v Bratislave. Bratislava, 15. november 2021.
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Spoje MHD vypravia podľa cestovného poriadku pre Pracovný deň – školské prázdniny.

Mestská hromadná doprava (MHD) v Bratislave prechádza od pondelka 29. novembra na prázdninový režim. Informoval o tom hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec.

Vzhľadom na aktuálne platné protipandemické opatrenia, vyhlásený núdzový stav a s tým spojené obmedzenie mobility zavádza DPB od pondelka zmenu režimu prevádzky MHD na prázdninový režim,“ uviedol.

Spoje MHD vypravia podľa cestovného poriadku pre Pracovný deň – školské prázdniny. Školské spoje 2, 4, 5 a 14 budú premávať aj naďalej.

Čistenie a dezinfekcie vozidiel

Zavedenie prázdninového režimu DPB zvážil a výpravu ovplyvňuje najmä klesajúci počet cestujúcich, ako aj stúpajúca pozitivita COVID-19 u vodičov MHD.

DPB bude situáciu podrobne monitorovať a prispôsobovať štruktúru výpravy spojov na linkách,“ vysvetlil Chlebovec. Dopravný podnik tiež pokračuje v intenzívnom čistení a dezinfekcii vozidiel MHD každý deň po návrate z prevádzky.

Každý dopravný prostriedok prechádza aj komplexným čistením, ktoré zahŕňa hĺbkové čistenie stropov a tepovanie sedadiel. Nad rámec toho pristúpil DPB opäť k dlhotrvajúcej polymérovej dezinfekcii,“ doplnil hovorca.

Opatrenia v MHD

Každý vodič MHD je vybavený dezinfekčnými prostriedkami a má tak možnosť vozidlo dezinfikovať aj priebežne počas dňa.

V zmysle platných nariadení musia mať cestujúci počas jazdy prekryté dýchacie cesty respirátorom. Aj vďaka týmto opatreniam je prevádzka MHD v Bratislave naďalej bezpečná,“ uzavrel Chlebovec.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk