Cestujúci, pozor na zmeny v cestovných poriadkoch v kraji, pribudnú aj nové spoje

Autobus medzimestska hainburg doprava.jpg

Vo všetkých štyroch regiónoch – Malacky, Pezinok, Senec a Šamorín – zavedie regionálny dopravca Arriva nové školské spoje.

Na prímestských linkách v Bratislavskom kraji upravia cestovné poriadky, pribudnú aj nové spoje. Ako informuje dopravca Arriva v tlačovej správe, od 11. decembra začnú na celom Slovensku platiť nové cestovné poriadky verejnej osobnej dopravy.

Ide o každoročné zmeny, ktoré nadväzujú na zmeny v grafikone železničnej dopravy,“ uvádza spoločnosť s tým, že hlavným cieľom zmien cestovných poriadkov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy je udržať nadväznosť spojov, skrátiť čas cestovania a reagovať na požiadavky cestujúcich a objednávateľov.

Posilnenie niektorých liniek

Zmeny v cestovných poriadkoch Arriva Mobility Solutions, ktorá je súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), sa týkajú predovšetkým úpravy prípojov k vlakom, ale zahŕňajú aj posilnenie niektorých liniek.

Vo všetkých štyroch regiónoch – Malacky, Pezinok, Senec a Šamorín – budú zavedené nové školské spoje, v regióne Šamorín aj úplne nová školská linka 648 Senec – Zlaté Klasy,“ konštatuje dopravca.

Nová linka 622 začne premávať aj na trase Bratislava – Bernolákovo. Súčasťou zmien je aj úprava obsluhy liniek prímestskej autobusovej dopravy 24. decembra a 31. decembra vo večerných hodinách.

Zmeny aj na cezhraničnej linke

Nový cestovný poriadok prinesie aj zmeny na cezhraničnej linke 901 Bratislava – Hainburg/Donau. Pôjde o úpravu jazdných dôb a rozšírenie prvého páru ranných spojov aj na sobotu. Tieto zmeny však začnú platiť až od 18. decembra.

Nakoľko vlaky predstavujú nosnú časť integrovaného dopravného systému, cestovné poriadky regionálnej autobusovej dopravy ovplyvnil najmä nový grafikon vlakovej dopravy. Urobili sme maximum, aby aj od zmien cestovných poriadkov mali cestujúci vyhovujúce spojenia a aby ich výsledná ponuka v rámci IDS BK naďalej motivovala cestovať verejnou dopravou,“ dodal generálny riaditeľ Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Matúš Kužel.

V Bratislavskom kraji nájdu cestujúci informácie o príchodoch a odchodoch autobusov aj na stránke spoločnosti Arriva Mobility Solutions.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk