Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Námestie slobody
Foto: ilustračné, SITA
19. septembra 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Cestujúci, pozor: Národný pochod za život obmedzí dopravu v Bratislave

Dopravný podnik Bratislava z dôvodu pochodu upraví trasy niektorých liniek MHD.

Národný pochod za život, ktorý sa uskutoční v nedeľu 22. septembra v Bratislave, obmedzí dopravu predovšetkým v okolí Námestia slobody, kadiaľ povedie trasa pochodu. „Dočasné dopravné obmedzenia sa dotknú vodičov, cestujúcej verejnosti v mestskej hromadnej doprave (MHD) aj obyvateľov dotknutej lokality,“ uviedol hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

Podujatie sa koná od 14.30 do 17.00 hod., pričom trasa pochodu povedie z Námestia slobody, cez Námestie 1. mája, Hodžovo námestie, Štefánikovu, Leškovu, Čajkovského a Štefanovičovu, a späť na Námestie slobody. V nedeľu 22. septembra bude od 10.00 do 24.00 hod. uzavretá časť Námestia slobody od križovatky ulíc Žilinská po križovatku ulíc Spojná. Rovnako uzatvoria časť od križovatky ulíc Mýtna po križovatku ulíc Jánska. V čase od 8.00 do 17.00 hod. uzavrú Leškovu ulicu a Čajkovského ulicu. Z tohto dôvodu treba rátať aj s dočasnými obmedzeniami na priľahlých uliciach.

Od 12.00 do 18.00 hod. uzatvoria aj Námestie 1. mája v smere do Petržalky, Štefánikovu ulicu v smere na Hlavnú stanicu Bratislava, Štefanovičovu a celé Námestie slobody aj s priľahlými ulicami. Obyvatelia Leškovej ulice aj Čajkovského ulice môžu počas víkendu parkovať na náhradnom parkovisku pod Hlavnou stanicou, keďže v nedeľu od 8.00 do 17.00 hod. zamedzia vjazd vozidiel do danej lokality.

Zmeny v súvislosti s pochodom

Dopravný podnik Bratislava (DPB) taktiež pripravuje opatrenia a zmeny v súvislosti s pochodom. Od približne 12.00 do asi 17.00 hod. má byť doprava vylúčená, presmerovaná alebo operatívne riadená. V čase dopravných obmedzení dôjde k odklonom liniek a zdržaniu spojov a následne až do obnovenia štandardnej prevádzky dopravy (približne do dvoch hodín od ukončenia podujatia). Obmedzenia sa týkajú električkovej linky č. 1 a autobusových liniek č. 80, 83 a 93 a trolejbusov 202, 203, 207, 208 a 212.

  • Linka 1 z Petržalky má premávať zo Šafárikovho námestia cez Špitálsku, Krížnu a Vazovovu ulicu na prestupný terminál Blumentál, odkiaľ sa vráti do Petržalky cez Obchodnú, Námestie SNP a Štúrovu. Zastaví na všetkých zastávkach.
  • Na linku 203 vypravia autobusy a premávku presmerujú cez Americké námestie, Záhradnícku, Karadžičovu a Račianske mýto, resp. opačne tou istou trasou.
  • Linka 212 v smere jazdy na ŽST Železná studienka bude počas pochodu, resp. počas neprejazdnosti Štefánikovej ulice pre trolejbusy presmerovaná zo Záhradníckej ulice po Karadžičovej, Legionárskej a Šancovej a od zastávky Sokolská na Pražskej ulici sa napojí na svoju pôvodnú trasu. V smere k Cintorínu Vrakuňa nemajú byť žiadne zmeny.
  • Linku 202 presmerujú na Hlavnú stanicu Bratislava po rovnakej obchádzkovej trase ako linku 212.
  • Na linky 207 a 208 vypravia autobusy, ich trasa nemá byť zmenená.
  • Linku 31 skrátia po Kollárovo námestie a neobslúži prestupný terminál Blumentál.
  • Linka 39 pôjde z Mýtnej ul. v smere do Slávičieho údolia a presmerujú ju cez prestupný terminál Blumentál a Kollárovo námestie. V opačnom smere bude premávať cez Kollárovo námestie a Radlinského ulicu, kde sa od zastávky Blumentál napojí na svoju pôvodnú trasu.
  • Rovnako má byť v oboch smeroch do ukončenia obmedzenia približne o polnoci z nedele na pondelok presmerovaná linka N55.

Linky cez Hodžovo námestie

Počas pochodu majú byť taktiež obmedzené (zdržané) linky č. 83, 93 a 212 na Štefánikovej ulici, ak to bude potrebné, môžu operatívne obmedziť aj linky 202, 203, 207 a 208, ktoré jazdia cez Hodžovo námestie. Počas uzávery Štefánikovej ulice a zastávky Hodžovo námestie smer SAV presunú túto zastávku o približne 80 metrov, a to hneď za križovatku Suché mýto – Hodžovo námestie – Staromestská.

Na linku 80 nasadia v záujme posilnenia kapacity kĺbové autobusy a od 10.50 do 19.38 hod. bude premávať mimoriadna kyvadlová linka X80, ktorá cestujúcich prepraví medzi zastávkami Údernícka, kúpalisko a Cintorín Petržalka. Vodiči tejto linky počkajú na prestup cestujúcich z linky 80. Na linke má byť k dispozícii nízkopodlažné vozidlo.

Preprava na svätú omšu

Pre prepravu účastníkov podujatia z Hlavnej stanice Bratislava do Incheby, kde sa má od 10.00 hod. konať svätá omša, odporúča dopravný podnik použiť linku 93 s výstupom na zastávke Aupark a peším presunom, prípadne linku 83 zo zastávky SAV na zastávku Aupark. Pre tento účel posilnia kapacitu na linke č. 93 v smere Hlavná stanica Bratislava – smer Petržalka Vyšehradská. Príchody vlakov sa očakávajú o 7.47, 8.42, 9.15, 9.47 a 10.00 hod.

V súvislosti s uvedenými opatreniami chceme požiadať Bratislavčanov aj návštevníkov mesta, ktorých dočasné obmedzenia v centre mesta v spojitosti s Národným pochodom za život ovplyvnia, o zhovievavosť a pochopenie,“ uviedol bratislavský magistrát.

Klimatický štrajk

Dopravný podnik upozorňuje aj na plánované udalosti v piatok 20. septembra, pri ktorých môže byť obmedzená premávka MHD. Približne od 10.00 do 11.00 hod. je ohlásený klimatický štrajk Univerzitou Komenského v Bratislave, trasa tohto pochodu povedie zo Šafárikovho námestia cez Obchodnú ulicu až na Kollárovo námestie.

Od 11.00 do 13.00 hod. je avizovaný Klimaštrajk, počas ktorého sa protestujúci majú zhromaždiť na Námestí slobody, odtiaľ sa vydajú Banskobytrickou ulicou na Hodžovo námestie až na Palisády. Približne od 18.00 do 20.00 hod. je ohlásený pochod Za slušné Slovensko pred Úradom vlády SR.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X