Cestujúci, pozor: Od nového školského roka vás čakajú zmeny v MHD

Dopravny podnik bratislava doprava mhd.jpg
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Pribudnú nové zastávky a na základe dát z premávky upravia aj intervaly na nočných linkách.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) zavádza od 5. septembra niekoľko zmien v mestskej hromadnej doprave (MHD). Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, pribudnú nové zastávky a na základe dát z premávky upravia aj intervaly na nočných linkách. Zmeny sa dotknú liniek 67, 96 a 196.

Linku 67 od začiatku školského roka v Podunajských Biskupiciach predĺžia do novovzniknutej štvrte Zelený raj. „Na novej trase obslúži zastávky Ligurčeková a Farmárska, každú v jednom smere,“ priblížil hovorca s tým, že linka bude mať novú konečnú zastávku Ovčiarska, ktorá bude umiestnená pri supermarkete. Doterajšiu konečnú zastávku Vinohradnícka obslúži obojsmerne.

V Ružinove budú linky 96 a 196 smerom do Petržalky obsluhovať aj zastávku Pažítková pre možnosť prestupu na trolejbusovú linku 42. „Režim prevádzky liniek 92 a 192 ostane od septembra zachovaný rovnaký ako počas uplynulých dvoch mesiacov,“ doplnil Chlebovec.

Zmeny sa dotknú tiež cestovných poriadkov nočných liniek. Tie budú aktualizované na základe reálnych dát z premávky, ktoré DPB zbieral prostredníctvom palubných počítačov vo vozidlách. Rozsah nočnej dopravy sa však nemení.

Cestujúcim pripomíname, že od pondelka 5. septembra budú jazdiť spoje MHD opäť podľa cestovných poriadkov platných pre školský rok s výnimkou liniek 31, 131 a 184, ktoré v posilnenom školskom režime začnú jazdiť až od začiatku vyučovania na vysokých školách,“ uzavrel hovorca DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk