Cestujúci, pozor: Počas sviatkov vás čakajú obmedzenia na linkách MHD, premávať bude mimoriadne

MHD, električka
Foto: ilustračné, SITA/BSK

Od 23. decembra do 8. januára bude MHD v Bratislave premávať podľa cestovných poriadkov v režime pracovný deň – školské prázdniny.

Dopravný podnik Bratislava počas vianočných sviatkov upraví frekvenciu liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD). Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, od 23. decembra do 8. januára bude MHD v Bratislave premávať podľa cestovných poriadkov v režime pracovný deň – školské prázdniny.

Počas sviatočných dní budú linky premávať v režime voľných dní. V sviatočnom období nebudú premávať školské linky a v termíne od 27. decembra do 5. januára 2023 ani posilové linky 7 a 196.

Mimoriadne fungovanie

Počas soboty 24. decembra bude MHD fungovať mimoriadne. „Denné linky postupne ukončia premávku po 17.00. Od 18.00 začnú premávať nočné linky, a to do polnoci v intervale 30 minút a po polnoci podľa riadnych cestovných poriadkov,“ spresnil Chlebovec.

Ako dodal, linka 69 bude premávať len do 14.00. V noci z 31. decembra na 1. januára začne premávka nočných liniek v 30 minútovom intervale od 1.30 hod.

DPB je pripravený po skončení silvestrovských osláv, na pokyn dopravných dispečerov, vypraviť navyše záložné vozidlá,“ doplnil. Výprava školských liniek a režim pracovný deň – školský rok budú obnovené v pondelok 9. januára 2023.

Odstavené automaty

DPB počas Silvestra odstaví a mechanicky zabezpečí proti poškodeniu 113 predajných automatov na cestovné lístky. „Dôvodom je opakujúci sa vandalizmus počas silvestrovských osláv. Ide predovšetkým o zariadenia v exponovaných lokalitách,“ vysvetlil hovorca DPB.

Zoznam odstavených automatov nájdu cestujúci v najbližších dňoch na webe DPB. Automaty opätovne uvedú do prevádzky 1. januára 2023.

Koncom roka končí svoju prevádzku predajňa cestovných lístkov v Novej radnici na Primaciálnom námestí. Cestujúcim DPB odporúča využívať rýchle a ekologické formy predaja jednorazových cestovných lístkov, a to prostredníctvom služby „Kartuj“ priamo vo vozidle, cez mobilnú aplikáciu, SMS cestovný lístok alebo elektronický cestovný lístok v elektronickej peňaženke. „Prípadne je k dispozícii aj tradičná forma predaja u províznych predajcov,“ uzavrel Chlebovec.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk