Cestujúci, pozor: Počas víkendu vás čakajú výluky MHD na Záhradníckej ulici

Dpb mhd ilustracne.jpg
Foto: ilustračné, DPB

Bratislavských cestujúcich čakajú víkendové výluky trolejbusov mestskej hromadnej dopravy (MHD) na Záhradníckej ulici. Informoval o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na sociálnej sieti.

Výluky sa budú týkať liniek 202, 207, 212, N70 a N72. Dôvodom je výrub stromov medzi zastávkami Karadžičova a Americké námestie, ktorý si vyžiada uzavretie ulice od soboty 19. októbra do nedele 20. októbra. Počas uzávierky budú v tomto úseku tiež opravovať cestu.

Trolejbusy 202, 207 a nočné autobusy N70 a N72 (tých sa zmena týka do pondelka rána, pozn. SITA) smerom na Hodžovo námestie, Železnú studienku či Hlavnú stanicu budú jazdiť po odklonovej trase, pričom namiesto zastávky Karadžičova budú obsluhovať zastávku Krížna. V opačnom smere sa ich zvyčajná trasa nemení.

Trolejbus 212 bude obojsmerne premávať medzi zastávkami Kulíškova a Sokolská po odklonovej trase, čiže nebude obsluhovať centrum mesta, avšak DPB upozorňuje, že cestujúci môžu prestúpiť na ostatné linky, ktoré v dotknutom úseku premávať budú.

Táto linka tak neobslúži zastávky Karadžičova, Americké námestie, Kollárovo námestie, Hodžovo námestie a zastávku Slovenskej akadémie vied. Namiesto toho však zastaví na zastávke Krížna, Račianske mýto, Karpatská a na zastávke Slovenskej akadémie vied.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom