Cestujúci, pozor: Pre práce na koľajach električky neobslúžia niektoré zastávky

Obchodna ulica napadnutie muz s nozom mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Dopravný podnik Bratislava sa chystá brúsiť opotrebované električkové trate.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) bude brúsiť opotrebované električkové koľaje. Výsledkom toho má byť výrazné zníženie hlučnosti prejazdu električiek.

Prosíme o pochopenie a strpenie zvýšeného hluku počas realizácie brúsenia koľajníc a opráv trate na Obchodnej, Záhradníckej a Ružinovskej ulici,“ uvádza DPB na sociálnej sieti.

V sobotu 22. augusta budú linky 1 a 9 premávať po Špitálskej ulici a cez Blumentál. „Zastávky Poštová – Martinus, Vysoká – Tchibo Outlet obojsmerne a STU na Radlinského ulici v smere na Obchodnú nebudú obsluhované,“ dodáva DPB. Na prelome 23. a 24. augusta a 24. a 25. augusta v čase od 00.30 do 4.30 hod. bude prebiehať brúsenie trate v úseku Záhradnícka a Ružinovská.

Dopravný podnik vysvetľuje, prečo musia byť práce vykonávané v noci. „V prípade brúsenia počas dennej premávky by sme museli vylúčiť električkovú dopravu. Na Obchodnej ulici však nočné práce možné nie sú,“ vysvetľuje DPB a dodáva, že uvedené úseky tratí trpia tzv. vlnkovitosťou či poklesnutými stykmi koľajníc, ktoré výrazne zvyšujú hluk pri prejazde električky. Na Obchodnej ulici okrem brúsenia vymenia aj dilatačné zariadenie pri zastávke Poštová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk