Cestujúci, pozor: Premávka linky 133 sa zmení, Dopravný podnik Bratislava plánuje aj skrátiť intervaly električiek

Električka petržalka 3.jpg
Foto: archív BratislavaDeň.sk

Linka 133 čelí rozsiahlym zápcham na nábreží, jej trasu preto upravia. Električky na dôležitých tratiach budú jazdiť v dvojminútovom intervale.

Od 1. októbra chce Dopravný podnik Bratislava (DPB) skrátiť trasu autobusovej linky 133 pre rozsiahle dopravné zápchy na bratislavskom nábreží. Bude premávať z Dlhých dielov len po zastávku Malá scéna, avšak zastaví aj v centre mesta na zastávke Námestie Ľ. Štúra. Ako o tom informoval DPB na sociálnej sieti, chystajú vylepšenie dopravy na Dlhé diely a takisto dosiahli aj ďalšie skrátenie intervalov električiek. Na dôležitých tratiach jazdia električky v intervale dve minúty.

Linka 133 bude mať po novom konečnú na zastávke Malá scéna, blízko nákupného centra Eurovea. Ušetrí tým takmer päť minút cestujúcim, ktorí na tento spoj čakajú na Dlhých dieloch. Dopravný podnik však odporúča popri linke 133 využiť pri ceste do mesta kombináciu trolejbusu 33 a električky X6. „Električka nikdy neuviazne v zápchach a jazdí každé tri minúty,“ uviedli na sociálnej sieti.

špeciálny prestupný terminál

O niekoľko mesiacov by malo dopravu na Dlhé diely zlepšiť vybudovanie špeciálneho prestupného terminálu pri Riviére. Ten má zlepšiť prestupy medzi električkami a trolejbusmi, ktoré zastavia hneď vedľa seba, preto cestujúci nebudú musieť prebiehať cez križovatku.

Dopravný podnik považuje električky za kľúčovú dopravu v hlavnom meste. Prvou traťou, kde vyskúšali zhustiť električkovú premávku a skrátiť intervaly vypravovania električiek, je račianska radiála, kde v rannej špičke zvýšili počet spojov na dvojnásobok.

Za hodinu cez túto radiálu prejde 30 spojov. Častejšiu premávku električiek chcú zaviesť aj v Karlovej Vsi, a to hneď po dokončení rekonštrukcie karloveskej radiály. Rovnako čaká zhustenie spojov električiek aj Petržalku, a to po predĺžení električkovej trate až na jej koniec.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom