Cestujúci, pozor: Veľké zmeny na električkových linkách prichádzajú

Kamenné námestie.
Foto: archívne, www.facebook.com

Celková reorganizácia električkových liniek prichádza do platnosti už v sobotu.

Prvá etapa modernizácie električkovej trate v Karlovej Vsi platí od soboty 22. júna. Linky budú premávať v pravidelnom intervale a medzi jednotlivými linkami bude zabezpečený prestup v uzle Námestie SNP – Kamenné námestie. Možnosť prestupu však neplatí pri posilovej linke číslo 2. Intervaly medzi električkami sú navrhované tak, aby čakanie na prestup bolo minimálne. V pracovných dňoch bude priemerné čakanie podľa portálu imhd na prestup 2 až 2,5 min, večer a cez voľné dni bude priemerné čakanie 3,75 min.

Všetky linky prechádzajúce okolo budú zastavovať na zastávke Námestie SNP pred Starou tržnicou. Vznikla tu provizórna zastávka s elektronickou tabuľou a prístreškom a to aj v smere Štúrova/Špitálska. OD sobotu budú premávať električkové linky 1, 2, 3, 4, 9, X6. Počas výluky nebudú premávať linky 5, 6, 7, 8.

Dopravný podnik taktiež zabezpečil pre cestujúcich informátorov, ktorí im pomôžu zorientovať sa v novom cestovnom poriadku na vybraných zastávkach. Nové trasy budú vyznačené aj v špeciálnej brožúre, ktorú Dopravný podnik Bratislava vydá.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk