Cestujúci, pozor: Zmenové spoje menia svoje časy, najmä v ranných a večerných hodinách

Prvé elektrobusy DPB, MHD
Foto: SITA

Obmedzenie vo výrobe spoločnosti Volkswagen pozmení aj premávku liniek 7, 25, 26, 29, 53, 59, 68, 83, 84, 92, N33, N53 a N80.

Cestujúci by sa mali pripraviť na zmeny premávky MHD, ku ktorým dôjde už v stredu 24. apríla. Keďže spoločnosť Volkswagen obmedzila výrobu, Dopravný podnik Bratislava tomu prispôsobil aj premávku MHD. Upravené budú najmä zmenové spoje počas víkendov na linkách 25, 26 a 92, kedy budú premávať len dva spoje v oboch smeroch každej linky. V pracovných dňoch sa počet zmenových spojov nemení. Jednotlivé vrátnice sú v priebehu celého dňa aj naďalej dostupné linkami 20, 21, 23 a 29. Na vybraných linkách dôjde aj k rozšíreniu premávky.

Na linke 29 prichádza denne k úprave časovej polohy prvého odchodu zo zastávky Nové SND na 4.20 hod. pre zabezpečenie prestupu obyvateľov Devína na linku 21 smer Bory a Patrónka na zastávky Novoveská. Taktiež denne pribudne spoj 23.06 hod. zo zastávky Nové SND, čím príde k rozšíreniu obsluhy medzi súčasným posledným spojom linky 29 a prvým spojom linky N29.

Na linkách 7, 59, 68, 83 a 84 budú uskutočnené malé zmeny v odchodoch liniek, pričom ich intervaly ostanú zachované.

Nový spoj naviac denne pribudne na linke N53 zo zastávky Vajnory, konečná v čase 22.59 hod. Prichádza tým k rozšíreniu obsluhy Vajnorskej a Krížnej ulice medzi posledným spojom linky 4 a súčasným prvým spojom linky N53. Na Hlavnej stanici je zároveň možný prestup na nočné linky o 23.30 hod. V súvislosti s novým spojom linky N53 bude zároveň posunutý posledný spoj linky 53 zo zastávky Vajnory, konečná smer Trnavské mýto z dôvodu rovnomerného rozloženia jednotlivých odchodov liniek MHD.

Na linke N33 prichádza denne k úprave časových polôh zo zastávky Kuklovská smer Hlavná stanica s cieľom skrátiť prestupný čas na ďalšie linky nočnej dopravy.

Na linke N80 bude spoj s odchodom 0.04 zo zastávky Údernícka, kúpalisko posunutý na 0.00 hod. Zmenu umožnil posun príchodu prípojného vlaku z Viedne na železničnú stanicu Petržalka. DPB, a.s. upozorňuje, že v záujme zachovania prestupnej väzby ostáva odchod 2.04 hod. zo zastávky Údernícka, kúpalisko (2.05 zo zastávky ŽST Petržalka), tento čas ostáva nezmenený, nakoľko príchod posledného vlaku z Viedne do Petržalky je aj naďalej v čase 1.59 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk