Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prvé elektrobusy DPB, MHD
Foto: SITA
23. apríla 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Cestujúci, pozor: Zmenové spoje menia svoje časy, najmä v ranných a večerných hodinách

Obmedzenie vo výrobe spoločnosti Volkswagen pozmení aj premávku liniek 7, 25, 26, 29, 53, 59, 68, 83, 84, 92, N33, N53 a N80.

Cestujúci by sa mali pripraviť na zmeny premávky MHD, ku ktorým dôjde už v stredu 24. apríla. Keďže spoločnosť Volkswagen obmedzila výrobu, Dopravný podnik Bratislava tomu prispôsobil aj premávku MHD. Upravené budú najmä zmenové spoje počas víkendov na linkách 25, 26 a 92, kedy budú premávať len dva spoje v oboch smeroch každej linky. V pracovných dňoch sa počet zmenových spojov nemení. Jednotlivé vrátnice sú v priebehu celého dňa aj naďalej dostupné linkami 20, 21, 23 a 29. Na vybraných linkách dôjde aj k rozšíreniu premávky.

Na linke 29 prichádza denne k úprave časovej polohy prvého odchodu zo zastávky Nové SND na 4.20 hod. pre zabezpečenie prestupu obyvateľov Devína na linku 21 smer Bory a Patrónka na zastávky Novoveská. Taktiež denne pribudne spoj 23.06 hod. zo zastávky Nové SND, čím príde k rozšíreniu obsluhy medzi súčasným posledným spojom linky 29 a prvým spojom linky N29.

Na linkách 7, 59, 68, 83 a 84 budú uskutočnené malé zmeny v odchodoch liniek, pričom ich intervaly ostanú zachované.

Nový spoj naviac denne pribudne na linke N53 zo zastávky Vajnory, konečná v čase 22.59 hod. Prichádza tým k rozšíreniu obsluhy Vajnorskej a Krížnej ulice medzi posledným spojom linky 4 a súčasným prvým spojom linky N53. Na Hlavnej stanici je zároveň možný prestup na nočné linky o 23.30 hod. V súvislosti s novým spojom linky N53 bude zároveň posunutý posledný spoj linky 53 zo zastávky Vajnory, konečná smer Trnavské mýto z dôvodu rovnomerného rozloženia jednotlivých odchodov liniek MHD.

Na linke N33 prichádza denne k úprave časových polôh zo zastávky Kuklovská smer Hlavná stanica s cieľom skrátiť prestupný čas na ďalšie linky nočnej dopravy.

Na linke N80 bude spoj s odchodom 0.04 zo zastávky Údernícka, kúpalisko posunutý na 0.00 hod. Zmenu umožnil posun príchodu prípojného vlaku z Viedne na železničnú stanicu Petržalka. DPB, a.s. upozorňuje, že v záujme zachovania prestupnej väzby ostáva odchod 2.04 hod. zo zastávky Údernícka, kúpalisko (2.05 zo zastávky ŽST Petržalka), tento čas ostáva nezmenený, nakoľko príchod posledného vlaku z Viedne do Petržalky je aj naďalej v čase 1.59 hod.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X