Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zastavka mestska hromadna doprava dopravny podnik bratislava.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.facebook.com
22. septembra 2021 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Cestujúci sa môžu tešiť: V meste pribudne 200 nových prístreškov na zastávkach MHD

Nové prístrešky a označníky pribudnú na najfrekventovanejších zastávkach.

V Bratislave pribudne 200 nových prístreškov na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD). Na tlačovej konferencii o tom informoval primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Pokračujeme v zlepšovaní verejnej dopravy. Po zrekonštruovaní tratí, zastávok, ostrovčekov, modernizácii vozového parku a zintenzívnení intervalov prichádzame s programom obnovy a doplnenia prístreškov na zastávkach,“ uviedol Vallo.

Bratislava má viac ako 1 400 nástupíšť a je dôležité, aby väčšina z nich obsahovala takú štandardnú vec, akou sú prístrešky.

Nové prístrešky a označníky pribudnú na 200 najfrekventovanejších autobusových, električkových a trolejbusových zastávkach.

Dve súťaže

Dopravný podnik Bratislava (DPB) spustil dve súťaže na zhotoviteľov prístreškov, s realizáciou chcú začať v budúcom roku.

Dva nové prístrešky dalo mesto do užívania na Račianskom mýte pri príležitosti Európskeho týždňa mobility.

Stav Račianskeho mýta bol pre nás už dlhodobo neakceptovateľný, denne touto križovatkou prejdú tisícky cestujúcich,“ uviedol predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Rybanský.

V spolupráci s hlavným mestom vo veľmi krátkom čase na Račianskom mýte vynovili a rozšírili nástupištia, osadili nový mobiliár, označníky a informačnú tabuľu a debarierizovali aj priechody pre chodcov.

Vzhľad prístreškov

Vzhľad nových prístreškov bude v súlade s dizajn manuálom verejných prvkov od Metropolitného inštitútu Bratislavy.

Ich kapacita je prispôsobená frekvencii nastupujúcich cestujúcich počas prepravnej špičky, niektoré dostanú aj solárne panely. Rozsiahlu investíciu bude DPB financovať z viacerých zdrojov.

Najväčšiu časť plánuje zaplatiť z eurofondov v rámci projektu Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), pričom päť percent bude spoluúčasť DPB.

Päť prístreškov na Račianskej radiále (Pionierska, Riazanská, Mladá garda a Biely kríž) DPB prefinancuje prostredníctvom 100-tisícovej dotácie zo strany vlády a zvyšné vzniknú na základe komerčných spoluprác hlavného mesta a DPB.

Výmena starých označníkov

V týchto dňoch tiež DPB pokračuje vo výmene starých označníkov, ktoré slúžili cestujúcim desiatky rokov.

S ich výmenou začal ešte pred letnými prázdninami a tento rok ich plánuje vymeniť minimálne 500.

Nový typ označníka DPB po prvý raz predstavil na zmodernizovanej Karloveskej radiále, následne ich osádzal aj pri ďalších rekonštrukciách električkových a trolejbusových tratí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X