Cestujúci sa počas Silvestrovskej noci nemusia obávať, DPB na prelome rokov posilňuje spoje

Dopravny podnik bratislava doprava mhd.jpg
Foto: Dopravný podnik Bratislava

DPB rovnako prijíma opatrenia na minimalizáciu vandalizmu počas silvestrovských osláv.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) opäť rozhodol prispôsobiť svoju dopravnú prevádzku na prelome rokov. Okrem zvýšenia kapacity vozidiel, DPB plánuje nepretržitú prevádzku vybraných električkových liniek.

Týka sa to hlavne električkových liniek 3 a 9, ktoré budú premávať nepretržite od 31. decembra 2023 do 1. januára 2024. Možnosť prestupu medzi nimi na Blumentáli bude umožnená. Navyše, linka 9 bude v noci mimoriadne predĺžená z Karlovej Vsi až do Dúbravky.

Ostatné nočné linky MHD (N21, N29, N31, N33, N34, N37, N44, N47, N53, N55, N61, N70, N72, N74, N80, N93 a N95) budú rovnako premávať v posilnenom intervale 30 minút. Kapacity budú operatívne prispôsobené dopytu cestujúcich.

DPB rovnako prijíma opatrenia na minimalizáciu vandalizmu počas silvestrovských osláv. Počas Silvestra bude odstavených a mechanicky zabezpečených proti poškodeniu 110 automatov na cestovné lístky v exponovaných lokalitách. Odstavené automaty budú opätovane sprevádzkované 1. januára 2024.

Počas odstávky automatov DPB odporúča cestujúcim využiť alternatívne spôsoby nákupu jednorazových cestovných lístkov, ako napríklad prostredníctvom rýchlej a ekologickej kúpy vo vozidle cez službu Kartuj, elektronickej peňaženky, mobilnej aplikácie, SMS alebo aj prostredníctvom províznych predajcov (tzv. PNS). Zoznam odstavených automatov je k dispozícii na webe DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk