Cestujúci, zbystrite pozornosť: Pre rekonštrukčné práce na moste SNP zmenili trasy vybraných liniek MHD

Dopravny podnik bratislava autobus obstaravanie.jpg
Foto: ilustračné, dpba.blob.core.windows.net

Výluka pri Auparku by sa mala skončiť už počas najbližšieho víkendu.

Autobusové linky 29, 50, 70 a nočný spoj N33 zastavujú už aj na Námestí Ľudovíta Štúra v Bratislave. „Nové vedenie podniku chce prevádzkovať mestskú hromadnú dopravu (MHD) čo najefektívnejšie a týmto riešením sme za prakticky nulové náklady prepojili srdce centra mesta s autobusovou stanicou, mestskými časťami Ružinov, Devín, Devínska Nová Ves, so Slovnaftom a Podunajskými Biskupicami,“ uvádza Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej facebookovej stránke.

Na zastávke na Námestí Ľudovíta Štúra, ktoré sa nachádza v blízkosti Reduty a Hviezdoslavovho námestia, zastavia autobusy len na znamenie, aby bola zabezpečená plynulosť dopravy. Nové vedenie bratislavského dopravného podniku na čele s Martinom Rybanským, ktorého zvolili na základe nových pravidiel výberu šéfov mestských podnikov, chce i naďalej pokračovať v podobných zmenách, ktoré majú výrazne zlepšiť bratislavskú MHD.

Momentálna rekonštrukcia cesty na nájazde na most SNP pri Auparku v Petržalke takisto ovplyvnila ďalšie autobusové linky MHD. Linky číslo 50, smer OD Slimák, 92, smer Devínska Nová Ves, a nočná linka N80, smer Hlavná stanica, premávajú odklonom, preto je potrebné rátať s drobným meškaním. „Museli sme dočasne odkloniť vybrané autobusové linky na alternatívne trasy. Snažili sme sa to urobiť tak, aby obslúžili všetky svoje zastávky,“ uviedol DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk