Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektricka hrad uprava casov odchody liniek mhd dpb.jpg
Foto: ilustračné, dpb.sk
29. júna 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Cestujúcich bratislavskou MHD čakajú novinky, obnoví sa premávka električiek a zastávky zmenia názvy

Zmeny sa týkajú posilnenia niektorých lokalít, úpravy trás aj premenovania zastávok.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) pripravuje od júla niekoľko zmien v mestskej hromadnej doprave (MHD). Zmeny sa budú týkať spojenia Drotárskej cesty s Hlavnou stanicou v Bratislave, posilnenia obsluhy lokalít Ahoj, Briežky a Nobelova, zmeny trás liniek 51 a 151, úpravy linky 209, posilnenia liniek 210 a 211, zmien na linke N37, úpravy liniek 29 a N29.

Medzi najvýznamnejšie zmeny bude v júli patriť obnovenie premávky električiek cez tunel pod Bratislavským hradom a po nábreží, kde budú premávať linky 4 a 9,“ uvádza DPB. Dopravný podnik ďalej pristupuje k zmene názvov niektorých zastávok MHD.

Predĺženie linky

Linka 41 sa pri všetkých spojoch predĺži do trasy Búdková – Drotárska cesta – Hlavná stanica, čím mnohým cestujúcim odpadne nutnosť prestupu na linku 64 na zastávke Vozovňa Hroboňova. V súvislosti s touto zmenou príde k zrušeniu linky 64.

V záujme zlepšenia obsluhy lokálnymi linkami v mestskej časti Bratislava – Nové Mesto budú zmenené trasy liniek 51 a 151, pričom príde k výraznému navýšeniu počtu spojov,“ uvádza DPB. Pre zlepšenie obsluhy Vlárskej ulice budú všetky večerné spoje linky 209 premávať až k zastávke Národný onkologický ústav.

Linke 210 bude vzhľadom k dlhodobo rastúcej vyťaženosti zlepšený interval medzi spojmi v pracovných dňoch školského roka. Zahustením intervalu linky 211 sa skrátia čakacie doby v prestupnom uzle Patrónka, čím sa dosiahne komfortnejšie spojenie západných častí mesta s nemocnicami na Kramároch, vrátane Národného onkologického ústavu,“ doplnil dopravný podnik.

Zrušené zachádzky

Vzhľadom ku skráteniu otváracej doby Tesco Lamač budú na nočnej linke N37 obojsmerne zrušené zachádzky k rovnomennej zastávke.

Na nočnej linke N29 bude zmenená konečná zastávka, keď namiesto do súčasného obratiska Devín bude premávať na zastávku Devín, Svätopluk, ktorá bude zároveň premenovaná na nový názov Hrad Devín.

Pre linku 29 bude vzhľadom k zmene názvov zastávok v mestskej časti Devín vydaný nový cestovný poriadok bez zmien v odchodoch,“ vysvetľuje DPB. Medzi najvýznamnejšie zmeny bude v júli patriť obnovenie premávky električiek cez tunel a po nábreží, kde budú premávať linky 4 a 9. Dopravný podnik bude o presnom dátume sprevádzkovania trate v tuneli a na nábreží informovať.

Zmeny v názvoch

Dopravný podnik pripravil zmeny názvov niektorých zastávok na základe novej metodiky označovania zastávok, ktorá bola schválená na jar tohto roka. Cieľom je postupne reformovať názvy zastávok, aby boli jednoduchšie, jednoznačnejšie a ľahšie zapamätateľné, či už obyvateľom, alebo návštevníkmi Bratislavy.

K 1. júlu budú premenované niektoré zastávky, prevažne v oblasti Devína. Zmena, ktorej súčasťou budú aj prehľadné informácie na zastávkach linky 29, pomôže pri orientácii cestujúcich pri prístupe k hradu Devín. Nové označenie zastávky Hrad Devín pri cintoríne je v blízkosti bezpečného pešieho prístupu k hradu po hrádzi,“ uzavrel DPB.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X