Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektricka hrad uprava casov odchody liniek mhd dpb.jpg
Foto: ilustračné, dpb.sk
26. augusta 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Cestujúcim sa predĺži platnosť predplatných cestovných lístkov, toto je podmienka

Podmienkou je zakúpenie nového PCL od 26. augusta do 31. decembra s minimálnou platnosťou 30 dní.

Bratislavská integrovaná doprava (BID) predlžuje platnosť predplatných cestovných lístkov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca BID Miroslav Staník.

Z dôvodu pandémie koronavírusu a prísnych protiepidemických opatrení nemohla časť držiteľov predplatných cestovných lístkov IDS BK (PCL) využívať verejnú hromadnú dopravu. Odo dňa 26. augusta sa preto všetkým cestujúcim, ktorí mali v dňoch od 16. marca do 14. apríla 2020 zakúpený a platný 90 alebo 365 dňový PCL bude pri zakúpení nového PCL predlžovať ich platnosť,“ uviedol hovorca.

Platnosť 90-dňového PCL sa predĺži o 30 dní, platnosť 365-dňového PCL základného a dôchodcovského o 60 dní a platnosť 365-dňového PCL pre žiakov a študentov o 90 dní.

Motivácia cestovať MHD

Spolu s objednávateľmi dopravných výkonov – Ministerstvom dopravy a výstavby SR, Bratislavským samosprávnym krajom a Hlavným mestom SR Bratislavou sme sa dohodli na kompenzácii pre tých cestujúcich, ktorí mali zakúpené 90 a 365 dňové predplatné cestovné lístky. Našim cieľom je, aby sme cestujúcich motivovali aj naďalej využívať verejnú hromadnú dopravu,“ povedala generálna riaditeľka BID Zuzana Horčíková.

Cestujúci, ktorí majú na bonusový PCL nárok, nebudú musieť podávať žiadnu žiadosť. Predĺženie platnosti bude zabezpečené vygenerovaním bonusového predplatného cestovného lístka. Podmienkou je zakúpenie nového PCL od 26. augusta do 31. decembra 2020 s minimálnou platnosťou 30 dní.

Bezpečnosť a opatrenia

Objednávatelia dopravných výkonov a dopravcovia tvrdia, že dbajú na bezpečnosť cestujúcich a uplatňujú sprísnené hygienické opatrenia.

Vstup do vozidiel je povolený len s rúškom alebo inou ochranou horných dýchacích ciest, vozidlá sú pravidelne čistené a dezinfikované, vodiči v prímestskej autobusovej doprave a v bratislavskej MHD sú od cestujúcich oddelení fyzickou zábranou.

V MHD je zakázaný nástup a výstup prednými dverami a v regionálnych autobusoch je zakázané využívať na sedenie sedadlá v prvom rade za vodičom.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X