Cez cestu sa dostanete bezpečnejšie, za križovatkou Rusovská – Jantárová pribudol priechod pre chodcov

park, Námestie hraničiarov
ilustračné: maps.google.sk

Hlavné mesto vyznačilo nový priechod pre chodcov v lokalite neďaleko Námestia hraničiarov. V súčasnosti ide o dočasné riešenie, ktoré má zvýšiť bezpečnosť peších a cyklistov do času zrealizovania projektu predĺženia električkovej trate až po Janíkov dvor.

Priechod pre chodcov pri Námestí hraničiarov sme vyznačili s cieľom zabezpečiť bezpečnejšie prepojenie chodníka a cyklotrasy pri Chorvátskom ramene. Obyvatelia na tento problém upozorňovali už roky. Bez priechodu prechádzali cestou priamo cez križovatku, čo bolo neakceptovateľné, lebo to bolo veľmi nebezpečné, preto sme to chceli vyriešiť,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Mesto preto vypracovalo projekt organizácie dopravy, ktorý schválila Komisia pre určovanie dopravného značenia a dopravného zariadenia, a vyznačilo priechod pre chodcov a cyklistov v lokalite, kde sa pripravuje výstavba druhej etapy električkovej trate v Petržalke. Úsek električkovej trate Bosákova – Janíkov dvor bude nadväzovať na prvý úsek Šafárikovo námestie – Bosákova. Stavebné práce sú naplánované na 2018 – 2020. Projekt druhej etapy bol predstavený verejnosti aj na verejnej diskusii.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk