Cez jarné upratovanie sa v Petržalke vyzbieralo takmer 170 ton odpadu

upratovanie
petrzalka.sk

Petržalka pravidelne každú jar a jeseň organizuje upratovanie verejných plôch. Počas nedávneho jarného upratovania sa za necelé dva mesiace vyzbieralo takmer 170 ton odpadu.

Na území Petržalky bolo rozmiestnených namiesto avizovaných 75 až 90 veľkoobjemových kontajnerov, ktoré boli v priebehu šiestich týždňov k dispozícii obyvateľom v jednotlivých lokalitách mestskej časti.

Mestská časť musela postupne zvyšovať počet pristavených kontajnerov, keďže dopyt opäť prevýšil ponuku.

upratovanie, kontajner
petrzalka.sk

„Objem odpadu z jarného upratovania napovedá, že ak chceme mať čistú Petržalku, musíme si uvedomiť, že nikto iný to za nás neurobí. Neporiadok nespôsobili mimozemšťania, ale ľudia, ktorí síce používajú odpadkový kôš, ale asi len doma. Následné upratovanie ide potom aj na úkor kosenia a údržby. Dúfam, že ľudia sa nebudú spoliehať len na pravidelné jarné či jesenné upratovanie, ale začnú využívať tak celoročné služby zberného dvora, ako aj odpadkové koše, ktoré neustále opravujeme a osádzame všade tam, kde je vysoký pohyb obyvateľov. Čistá Petržalka má byť vizitkou všetkých a nielen tých, ktorým je pohľad na neporiadok nepríjemný,“ zdôrazňuje starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Petržalka na verejných priestranstvách za ostatné roky osadila takmer 500 odpadkových košov, ktoré sú napríklad pri chodníkoch či pozdĺž cyklotrás, na verejných priestranstvách, pri ihriskách a športoviskách a všade tam, kde sa pohybujú Petržalčania najradšej. Smetné koše sú vysypávané v pravidelných intervaloch, minimálne však trikrát do týždňa

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk