Chaos v parkovaní? Pokutu môžete dostať, aj keď parkujete pod PAAS

Kolaz bratislava parkovanie.jpg
Foto: ilustračné, Mestská polícia Bratislava, maps.google.com - koláž BratislavaDen.sk

Dávajte si pozor, kde zaparkujete. Pred Vianocami môžete minúť peniaze ešte aj na pokuty.

V meste je zavedená nová parkovacia politika a ulice s týmto parkovacím systémom pribúdajú. Mnoho zo zón je zároveň rezervovaných ešte aj spoločnosťou BPS Park. Platí tu teda PAAS a zároveň aj vyhradené boxy inej spoločnosti, s ktorou mesto v minulosti uzatváralo sporné zmluvy.

Pokutu tak dostanete, aj keď ste zaplatili parkovné. Medzi tieto ulice patrí napríklad Gorkého či Drevená. Na oboch platí parkovné PAAS, ktoré je aj označené a navádza na platené parkovanie spolu s návodom aj stránkou, kde si parkovné môžete zaplatiť. Keď sa však vrátite k autu, dostanete pokutu a blokovacie zariadenie.

Upozornil nás na to čitateľ, ktorý takto na parkovanie v meste minul 30 eur, toľko nezaplatíte ani v susednej Viedni v stráženom garážovanom parkovisku. Napriek tomu, že mal riadne zaplatené parkovné, dostal pokutu, pretože box je vyhradený. Podľa neho však box nebol riadne vyznačený a mestská tabuľa PAAS je priamo nad miestom.

Označenie vyhradeného boxu je na zemi X a podľa slov mestských policajtov aj vo vrchnej časti ulice. Na vrchu ulice je však značka hovoriaca o 19 boxoch. Musíte si ich však sami spočítať, keďže značka je osadená na čísle 33 a 34. Číselné označenie boxov je na zemi od 1 do 10, pokračuje 30 a klesá k 27, následne pokračuje 35 až 31.

Pýtali sme sa preto na situáciu Mestskej polície Bratislava, prečo sú osadené značky o možnom parkovaní aj tam, kde sú ešte rezervované boxy a kde takéto boxy ešte vodiči nájdu. Hovorkyňa Mestskej polície Bratislava skonštatovala, že parkovné PAAS na riadne označených miestach je potrebné zaplatiť, ale na boxoch vyhradených spoločnosťou BPS Park môžu parkovať len ich držitelia.

Niekoľko ulíc v Starom Meste spadá do zóny Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS). Ešte pred jeho zavedením prevádzkovala parkovanie v tejto oblasti spoločnosť BPS PARK a. s. V súčasnosti sa v nej však ešte stále nachádza aj dopravné značenie BPS PARK a. s., nakoľko hlavné mesto dočasne ponechalo v platnosti zmluvy, ktoré boli ešte pred spustením zóny PAAS uzatvorené so spoločnosťou BPS PARK a. s. Parkovacie miesta, pre ktoré platia parkovacie karty BPS PARK a. s. ako aj parkovacie miesta spadajúce do zóny PAAS sú riadne označené príslušným dopravným značením. Parkovanie na miestach spádujúcich pod PAAS si vyžaduje úhradu príslušného poplatku za parkovanie. Na parkovacích miestach, ktoré sú vyhradené pre držiteľov vyhradzovacích parkovacích kariet BPS PARK a. s., môžu zaparkovať iba držitelia týchto kariet, čo je uvedené aj na samotnom dopravnom značení,“ uviedla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk