Chátrajúcu budovu bývalého DK Trnávka dala mestská časť do prenájmu, súčasťou zmluvy je aj investícia sumy 150-tisíc eur

Dk bulharska maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk

Súčasťou zmluvy je povinnosť Stret klubu preinvestovať sumu 150-tisíc eur do 12 mesiacov.

Ružinovskí poslanci schválili tento týždeň dočasný prenájom chátrajúcej budovy bývalého DK Trnávka v Bratislave organizácii Stret klub. Účelom nájmu je prevádzka centra pre kultúrne, umelecké, športové, vzdelávacie, pohybové aktivity.

Výška nájomného predstavuje jedno euro za meter štvorcový na rok, teda 2326,69 eura na rok. Súčasťou zmluvy je povinnosť Stret klubu preinvestovať do budovy sumu 150-tisíc eur do 12 mesiacov od podpisu zmluvy.

DK Bulharská v Trnávke je v zlom technickom stave, ktorý neumožňuje jeho okamžité užívanie. „Technický stav objektu DK Bulharská 60 si vyžaduje jednoznačne komplexnú rekonštrukciu,“ uvádza mestská časť.

Ružinov má zámer v budúcnosti realizovať kompletnú rekonštrukciu objektu aj za podpory finančných prostriedkov z fondov EÚ. Odhadované celkové náklady na rekonštrukciu prekračujú tri milióny eur a začiatok realizácie plánovanej rekonštrukcie je predbežne plánovaný v jesenných mesiacoch roku 2024. Primárnym cieľom dočasného prenájmu je oživiť DK Bulharská do doby rekonštrukcie.

Ďalším zámerom je napomôcť organizácií, ktorá zastrešuje už viac ako desať rokov aktivity pre deti a mládež a aktuálne sa ocitla bez priestorov,“ uzatvára mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk