Chcete ďalšie parkovacie miesta? Musíte si na ne prispieť

parkovanie, autá
ilustračné: SITA

Problémy s parkovaním sú vždy závažným nedostatkom. Nielen pre obyvateľov, ale najmä pre firmy a spoločnosti, ktoré v danej lokalite pôsobia. V Dúbravke si preto investori a spoločnosti budú môcť na parkovacie miesta prispieť.

Pôjde o dobrovoľný príspevok, ktorý bude zdrojom pre Fond statickej dopravy, ktorý včera schválili mestskí poslanci. Bude sa to týkať tých firiem, ktoré si pri svojich prevádzkach nemohli vybudovať potrebný počet parkovacích miest.

Zriadenie jedného parkovacieho miesta bude firmu „stáť“ 5 000 eur. Počet potrebných miest sa vypočíta podľa STN a tabuľky určujúcej počty parkovacích miest v súvislosti s hustotou a charakterom zástavby.

Novovzniknutý Fond statickej dopravy bude kumulovať prostriedky z hospodárskeho prebytku mestskej časti i finančné dary na rozvoj komunikácií. „Chceme, aby sa mohli združiť prostriedky na výstavbu ucelených komunikácií v celej oblasti, nielen plôch v bezprostrednej blízkosti nových nehnuteľností,“ povedal pre TASR Martin Zaťovič, starosta Dúbravky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk