Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DOD SND
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
11. septembra 2015 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Chcete sa pozrieť za oponu? Navštívte zajtra SND

Všetkých, ktorých láka tajomný svet divadla, pozýva Slovenské národné divadlo zajtra od 11. hodiny na Deň otvorených dverí.

Tento rok je Deň otvorených dverí zameraný na návštevníkov z celého Slovenska,“ informuje o tom naša prvá divadelná scéna na svojej webstránke. V duchu hesla „Pre celé Slovensko“ chce totiž SND počas Dňa otvorených dverí upozorniť najmä na to, že nie je len pre divákov z hlavného mesta, ale pre všetkých, pre celé Slovensko.

Počas celej soboty 12. septembra budú môcť návštevníci sídla SND na Pribinovej ulici preskúmať priestory, ktoré sú pre nich bežne neprístupné. Okrem prehliadky zákulisia, javísk, maskérní, skúšobní v novom SND sa otvoria aj priestory Umelecko-dekoračných dielní SND.

Napríklad deti si môžu vyskúšať divadelné líčenie pod taktovkou profesionálnych maskérok, avizuje SND a dodáva, že oproti minulému roku pribudne prehliadka legendárnych kostýmov z inscenácií SND. Vyvrcholením Dňa otvorených dverí bude premiéra opery Figaro sem, Figaro tam s obľúbeným moderátorom Martinom Vanekom. Predstavenie sa začne o 17. hodine v sále opery a baletu novej budovy SND.

Hlavný program Dňa otvorených dverí SND sa uskutoční v novej budove divadla na Pribinovej ulici, ale svoje brány otvoria aj Umelecko-dekoračné dielne SND na Mliekarenskej ulici 6 v Ružinove. Na prehliadku dielní sa dá prísť v troch turnusoch o 11.45, 13.45 a 15.45 hod., prihlásiť sa však treba vopred. Prihlasovací formulár zverejnilo SND na svojej webstránke http://www.snd.sk a tiež na facebookovom profile národného divadla.

Tí, čo 12. septembra prídu do SND, si tiež budú môcť odniesť svoj obľúbený divadelný plagát alebo sa počas prehliadky divadla stretnúť s členmi Činohry SND a so sólistami Opery aj Baletu SND.

Pre odvážnych bude aj tento rok priestor na to, aby si aspoň na chvíľu vyskúšali, aké je to sedieť na stoličke generálneho riaditeľa SND. Na svoje si prídu aj skalní fanúšikovia, ktorí sú srdečne pozvaní do Kina SND v Modrom salóne od 12.30 hod., kde si zaspomínajú na jednu z najväčších osobností SND Ladislava Chudíka a niektoré z jeho nezabudnuteľných postáv. Novinkou bude aj 3D premietanie naskenovaného modelu kostýmu Michala Dočolomanského z legendárnej inscenácie Na skle maľované, ktorý si môžete pozrieť po nasadení 3D okuliarov,“ avizuje ďalej SND.

Okrem pestrého programu pripravilo národné divadlo aj tradičné tvorivé dielne, workshopy, ktoré budú i tento rok pod taktovkou obľúbených umelcov. Činohra SND pre deti ponúkne workshop pod vedením Diany Mórovej a Daniela Fischera. Workshop sa uskutoční od 11.15 do 12.15 hod. a maximálne sa na ňom môže zúčastniť 30 detí.

Pre deti, ktoré milujú operu, hudbu a spev pripravila Opera SND hudobný workshop pod vedením Magdalény Rovňákovej, zakladateľky, dirigentky a manažérky Bratislavského chlapčenského zboru, ktorý úzko spolupracuje pri tvorbe inscenácií SND. Začne sa o 13. hodine a maximálne naň môže prísť 15 detí.

Balet SND tento rok prichystal dve tvorivé dielne, v ktorých priblíži deťom život baletného umelca z teoretického a praktického uhla. Pod vedením pedagógov z Tanečného konzervatória Evy Jaczovej sa uskutočnia v dvoch časoch od 11.30 do 12.30 hod. a od 13.30 do 14.30 hod. Kapacita je 30 detí na jeden čas.

Pri všetkých workshopoch je nevyhnutná rezervácia. Stačí vyplniť formulár na: bit.ly/SNDworkshop,“ upozorňuje SND.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X