Chcete v meste niečo zlepšiť? Prispejte do burzy nápadov

Dominanty hlavného mesta, hrad
ilustračné: SITA

Hlavné mesto aj v roku 2019 vyčlení časť mestského rozpočtu na účely občianskeho rozpočtu. Občiansky rozpočet umožňuje Bratislavčanom rozhodovať o využití časti finančných prostriedkov mesta na projekty v piatich kategóriách – doprava a komunikácie, životné prostredie, kultúra, šport a sociálne veci.

Bratislavčania majú možnosť predkladať svoje projekty celoročne, pre aktuálny občiansky rozpočet však najneskôr do 31. augusta. Zhromažďovanie podnetov od obyvateľov prebieha vyplnením formulára na webovej stránke mesta a na pracovisku Služby občanom v budove bratislavského magistrátu. Návrh občanov, ktorý bude spĺňať podmienky, bude zaradený do verejného prerokovania.

V záverečnej fáze budú vybrané návrhy z burzy nápadov predložené na celomestské hlasovanie verejnosti na internete. Hlavné mesto posúdi nápady, ktoré je možné zrealizovať v rámci kompetencií hlavného mesta a vyčlenenej finančnej čiastky z mestského rozpočtu.

Občania hlasovaním v minulom roku rozhodli o pridelení finančných prostriedkov na riešenie problematiky ferálnych mačiek, revitalizácie plochy zelene pri nemocnici na Antolskej a na prípravu informačnej brožúry Spoznaj osobnosti, po ktorých sú pomenované ulice v meste. Tieto projekty sú realizované v priebehu roka 2018.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk