Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dominanty hlavného mesta, hrad
ilustračné: SITA
25. júla 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Chcete v meste niečo zlepšiť? Prispejte do burzy nápadov

Hlavné mesto aj v roku 2019 vyčlení časť mestského rozpočtu na účely občianskeho rozpočtu. Občiansky rozpočet umožňuje Bratislavčanom rozhodovať o využití časti finančných prostriedkov mesta na projekty v piatich kategóriách – doprava a komunikácie, životné prostredie, kultúra, šport a sociálne veci.

Bratislavčania majú možnosť predkladať svoje projekty celoročne, pre aktuálny občiansky rozpočet však najneskôr do 31. augusta. Zhromažďovanie podnetov od obyvateľov prebieha vyplnením formulára na webovej stránke mesta a na pracovisku Služby občanom v budove bratislavského magistrátu. Návrh občanov, ktorý bude spĺňať podmienky, bude zaradený do verejného prerokovania.

V záverečnej fáze budú vybrané návrhy z burzy nápadov predložené na celomestské hlasovanie verejnosti na internete. Hlavné mesto posúdi nápady, ktoré je možné zrealizovať v rámci kompetencií hlavného mesta a vyčlenenej finančnej čiastky z mestského rozpočtu.

Občania hlasovaním v minulom roku rozhodli o pridelení finančných prostriedkov na riešenie problematiky ferálnych mačiek, revitalizácie plochy zelene pri nemocnici na Antolskej a na prípravu informačnej brožúry Spoznaj osobnosti, po ktorých sú pomenované ulice v meste. Tieto projekty sú realizované v priebehu roka 2018.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X