Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dunajske_nabrezie.jpeg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Fakulta architektúry STU
9. decembra 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Chcete vedieť, ako by mohli vyzerať dunajské nábrežia v budúcnosti? Príďte na túto výstavu

Návštevníci výstavy Virtuálne dunajské nábrežia, ktorú pripravili študenti architektúry Slovenskej technickej univerzity, môžu za pomoci moderných technológií zistiť, ako by mohli v budúcnosti vyzerať dunajské nábrežia.

Projekt sa snaží o sprístupnenie diplomových prác študentov zaoberajúcich sa analýzou potenciálov vybratých častí dunajských nábreží pomocou digitálnej platformy pre virtuálnu realitu verejnosti. Platforma má za cieľ touto intuitívnou formou zaujať a oboznámiť užívateľa s priestorovými riešeniami a podnietiť tak diskusiu o týchto hodnotných priestoroch v meste.

Projekty sa zaoberajú napojením Chorvátskeho ramena na hlavný tok Dunaja, prezentáciou krajiny lužných lesov v urbanizovanej štruktúre, ako aj celkovou koncepciou nábreží Dunaja v Bratislave.

Samotná digitálna platforma pozostáva z voľne prístupnej aplikácie pre mobilné zariadenia, pomocou ktorej sa je možné ponoriť do virtuálnej reality priamo in situ a zažívať atmosféry priestorov vybraných študentských prác počas podujatí organizovaných v rámci projektu bude možné si prezrieť jednotlivé práce aj pomocou okuliarov pre virtuálnu realitu.

Súčasťou projektu je výstava diplomových prác, ktorá bude prebiehať od 13. do 18. decembra 2016 vo foyer Fakulty architektúry STU. Vernisáž k výstave spolu s prezentáciou aplikácie pre Virtuálnu realitu sa uskutoční 13. decembra o 15. hodine.

Projekty vo virtuálnej realite pomocou okuliarov pre VR si bude možné prezrieť aj počas víkendu 17. a 18. decembra od 15. do 18. hodiny v priestoroch FA STU.

Dunajske_nabrezia.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X