Chcete vedieť, ako bude pokračovať električka v Petržalke? Príďte nahliadnuť do projektu

DPB, električka, Petržalka
ilustračné

Prvú etapu projektu Nosného systému MHD do Petržalky sme si ešte nemali šancu vyskúšať a mesto už plánuje pokračovanie električkovej trate až po Janíkov dvor. Magistrát predstaví verejnosti 8. marca o 16. 30 hod. v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca pripravené dva varianty pre proces EIA (posudzovanie vplyvov na životné prostredie).

Aj napriek tomu, že ešte nie sme v procese povinného hodnotenia posudzovania vplyvov na životné prostredie, rozhodli sme sa predstaviť projekt priamo občanom. Zároveň sme vytvorili ďalšiu možnosť, ako sa k projektu môžu Bratislavčania vyjadriť,“ povedala vedúca oddelenia stratégie a projektov hlavného mesta mesta Želmíra Greifová.

Električková trať bude osadená do existujúcej infraštruktúry s napojením na už existujúcu MHD tak, aby sa maximálne využila električková doprava cestujúcimi z mestskej časti Petržalka do mestskej časti Staré Mesto. Ako sa vysvetľuje na stránke mesta, „nebude sa teda realizovať výstavba žiadnej súbežnej cestnej komunikácie, ktorá bola v tomto území pôvodne plánovaná“.

Nová trať by mala byť lemovaná cyklochodníkmi a podľa údajov z imhd sa počíta aj so zatrávnením. Na trase bude celkovo sedem zastávok, na ktoré bude bezbariérový prístup, a dva električkové mosty cez Chorvátske rameno.

Druhá časť projektu bude nadväzovať na 1. časť projektu Nosného systému MHD do Petržalky. Do zámeru projektu, ktorý je pripravený v dvoch variantoch, môže verejnosť nahliadnuť na prízemí budovy Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy do 14. marca, uvádza sa na stránke hlavného mesta.

Projekt bude verejnosti predstavený na prezentácii 8. marca. „Verejnosť môže svoje názory a pripomienky k predmetnému projektu, rovnako ako aj otázky ohľadom projektu, posielať aj na tento účel zriadenú e-mailovú adresu nsmhd2@bratislava.sk. Písomné stanoviská k posudzovaniu vplyvov na životné prostredie je potrebné doručiť Okresnému úradu Bratislava, odbor starostlivosti o životné prostredie, Oddelenie ochrany prírody a vybraných zložiek životného prostredia do 14. marca 2016.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk