Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Burza nápadov 2018
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
27. augusta 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skMonika Vranková, © BratislavaDen.sk

Chcete zmenu? Teraz máte možnosť!

Málo parkovacích miest, tankodrómy, ktoré nazývame cestami, chýbajúce cyklotrasy či špina, ktorá nás sprevádza prakticky na každom kroku. Ide len o vrchol ľadovca, ktorý akútne trápi našich spoluobčanov. Zväčša nám neostáva nič iné, len skloniť hlavu a poslušne strpieť rozkopané cesty a nekonečné výluky, počas ktorých by v zahraničí vystavali možno aj celé mesto. To je naša realita. Teraz máme konečne možnosť na zmenu. Využijeme ju?

Hlavné mesto spustilo projekt Burza nápadov 2018, v rámci ktorého môžete predkladať svoje návrhy na zvýšenie kvality nášho života. Samotné podnety, kam by ste chceli, aby boli presmerované financie nášho mesta, môžete predkladať už len do konca augusta. Výzva mesta je jasná: Navrhnite pre Bratislavu projekt, ktorý si podľa vášho názoru zaslúži zrealizovať.

Mal by sa týkať nasledovných kategórií:

  • doprava a komunikácie
  • životné prostredie
  • kultúra
  • šport a sociálne veci

Z každej oblasti bude zrealizovaný jeden projekt.

Bratislavčania majú možnosť rozhodnúť o využití aspoň časti finančných prostriedkov nášho mesta.

Každý deň v databáze pribúdajú nové podnety plné nápadov, čo nasvedčuje dvom veciam. Nespokojnosti obyvateľov nášho mesta, ako aj zlej situácii, ktorú si uvedomujú. Sú však aj takí, ktorých zlé spracovanie formulára odradí od podania návrhu. Už samotné spracovanie žiadosti tak dokonale odráža súčasnú situáciu v našom meste. Nenechajme sa však odbiť a postavme sa k veci čelom.

Ako to celé funguje?

Zhromažďovanie podnetov prebieha vyplnením už spomínaného formulára na webovej stránke bratislava.sk. Pre tých, ktorý z nejakého dôvodu odmietajú žiť online, prípadne nemôžu či nechcú podať svoj podnet elektronicky, je tu druhá možnosť. Zastavte sa v budove magistrátu nášho mesta a podajte svoj návrh na pracovisku Služby občanom. Ak váš podnet bude spĺňať stanovené podmienky, je na polceste k úspechu a bude zaradený do verejného prerokovania. Vybrané návrhy sa napokon predložia na celomestské hlasovanie verejnosti prostredníctvom internetu.

Do dnešného dňa bol formulár na webovej stránke nášho mesta zobrazený len 668-krát. Ťažko povedať, koľko žiadostí sa v rámci tohto čísla vôbec podalo. Podľa počtu ozývajúcich sa nahnevaných hlasov možno usudzovať, že máme tisíce nespokojných spoluobčanov. Nie je teda to číslo akosi nízke?

Čas plynie. Otázka znie: Vyplníte formulár?

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X