Chioská masticha - živica z pistáciovníka ako odpoveď na žalúdočné problémy

Chioska masticha mastichove stromy.jpg
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 2. júla 2018 (BD/PR) – Blahodárne účinky Grécka nemusíte pociťovať iba na dovolenke. Preneste silu čistej prírody aj k vám domov a zbavte sa nepríjemných zažívacích problémov raz a navždy.

Možno to na prvý pohľad bude znie skoro ako zázrak, no v situácii, kedy ste už vyskúšali naozaj všetko, je čas siahnuť po liečivej sile prírody. Ak ste ešte nepočuli o Chioskej Mastiche, je na čase to zmeniť.

Pri tom to nie je žiaden novodobý liek, nič, čo by nemalo svoje korene už v minulosti. Mastichový strom, tiež známy ako pistáciovník, je stále zelený ker, ktorý sa dožíva viac ako 100 rokov. Produktívny je počas prvých 15 rokov, počas ktorých sa iba v rozmedzí jedného roka z neho využíva živica, masticha. Nikdy dopredu neviete, koľko živice vzíde z jedného stromu, preto je surová masticha taká vzácna. Pre lepší rast tohto kríku sa využíva hnojenie z vlastného lístia.

Zber mastichy je náročný, musí sa robiť jemne. Kôra stromu sa najskôr ponarezáva, z týchto zárezov postupne začne vytekať živica, ktorá sa po stuhnutí zbiera. Práve táto forma zaschnutej živice je vhodná na žutie. Ďalším procesom, teda rozdrvením, vzniká mastichový prášok, môže sa umiestniť do kapsúl, alebo sa z tejto formy živice vyrábajú žuvačky. Obohatiť sa môže o probiotiká. Spoja sa tak dva účinné lieky na žalúdočné problémy.

Chioska masticha zaludocne problemy.jpg
Foto: Shutterstock

Univerzálny liek?

Každý, kto okúsil silu prírody vie, aké bohaté zdroje ponúka a prečo sa z nej dá vyťažiť vždy to najlepšie. Výhodou byliniek a liečiv na bylinnej báze je aj to, že nie sú jednosmerne zamerané. Bylinky, napríklad repík, dokáže pomôcť nie len hojeniu rán, je dobrý aj na liečenie menších raniek, používa sa ako obklad, ľudia si jeho účinky pochvaľujú aj pri bolestiach zubov.

Chioská masticha je na tom podobne. Hoci jej účinky pociťovať najmä pri tráviacich problémoch, poradí si napríklad aj s nastupujúcou paradentózou. Či už vám žalúdočné problémy spôsobuje stres, nesprávne stravovacie návyky, dajú sa problémy so žalúdkom liečiť aj prírodnou liečbou, len treba vedieť ako na to.

Masticha a pálenie záhy

Neraz ste sa určite stretli s nepríjemným pocitom v hrdle a krku, ktorý zapríčiňuje pálenie záhy. Nič príjemné, však? Je spôsobená ako zlým trávením, tak zlými stravovacími návykmi, tak je dôvodom aj baktéria helicobacter pyroli.  Ak ste sa s podobnými príznakmi stretli a nepomáha nič dostupné, alebo ste sa rozhodli proti páleniu záhy bojovať aj iným spôsobom, chioská masticha je riešenie.

Žuvanie mastichy ako prevencia vzniku paradentózy

Antibakteriálna sila malých kúskov mastichy môže mať pozitívny účinok na naše zuby. Povlaku na zuboch, zubnému kameňu zabránime tak pravidelným čistením zubov, ako návštevou dentálnej hygieničky, ale aj správnou prevenciou. Vhodným prostriedkom na to sú malé kryštáliky mastichy, ktoré sa dajú žuť, čím bezprostredne prichádzajú do kontaktu s ústnou dutinou a nebráni jej pôsobeniu na zuby nič iné. Kúsky mastichy by ste však nemali prehĺtať, stačí ju vypľuť a zahodiť.

Helicobakter a masticha

Keďže liečba Helicobakter pyroli je závažnejšia, pod lekárskym dohľadom sa určite nevyhnete medikamentom, ktoré by mal problém vyliečiť. To, či liečbu doplníte účinnými doplnkami, je len na vašom rozhodnutí. Chioská masticha je cesta, ako príznaky detekujúce prítomosť Helicobactera zmierniť alebo vyliečiť.

Masticha medzi doplnkami vyniká, pretože mnoho pacientov s ňou skúseností má a nevyužíva ju iba na liečbu ale aj ako prevenciu. Jej účinky sú neustále podrobované výskumom s cieľom vyvrátiť alebo potvrdiť jej blahodárne účinky na ľudský organizmus.

Ak vás ešte jej účinky nepresvedčili, tu je niekoľko základných informácií:

  • Mastichu môžete užívať aj preventívne, rovnako ako výživové doplnky, ktorým veríte a užívate ich
  • Hoci je to živica, jej chuť nie je nepríjemná, takže si na ňu pomerne rýchlo zvyknete
  • Vo vzácnych prípadoch je možná alergická reakcia, netreba sa však ničoho báť

Zdroje informácií:

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk