Chlapcov zachránil policajný operátor, prenasledoval ich úchyl

Uchyl deti chlapci pomoc utek polícia
Foto: ilustračné, GettyImages

Muž sa počas prenasledovania chlapcov chytal v rozkroku a začal aj masturbovať, zavolali políciu.

Dvoch chlapcov v Dúbravke prenasledoval neznámy muž, vďaka telefonátu na linku 158 sa im podarilo ukryť. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v stredu 9. novembra popoludní prijali telefonát od chlapca, ktorý spolu so svojím kamarátom potreboval pomoc.

Počas cestovania v autobuse MHD ich začal sledovať starší muž. „Sledoval ich aj po ich vystúpení na zastávke MHD v Dúbravke, počas prenasledovania chlapcov sa chytal v rozkroku a začal aj masturbovať,“ uviedla polícia.

Chlapec zavolal na linku 158 a situáciu nahlásil operátorovi. „Ten chlapca upokojoval a usmerňoval ho, aby podľa možností vyhľadal miesto, kde sa vyskytuje väčšie množstvo ľudí,“ konštatuje polícia.

Operátor chlapca naviedol do areálu čerpacej stanice, kde sa so svojím kamarátom ukryl. Operátor zároveň vyslal na miesto policajnú hliadku, ktorá sa na základe opisu chlapcov snažila muža nájsť, avšak neúspešne.

Profesionálny prístup operátora tiesňovej linky 158 ocenila ďakovnou správou na FB Polícia SR Bratislavský kraj aj matka jedného z chlapcov: „Dispečer im bol nápomocný veľmi bol zlatý. Celý čas s nimi komunikoval, posielal ich do bezpečia, medzi ľudí. Tak šli na benzínovú pumpu, ale stále bol s nimi v spojení. Potom tam prišla hliadka, ale aj ho hľadali, no nenašli ho. Ale aj oni boli úplne super a za to im patri veľká vďaka.“

V nadväznosti na uvedený prípad aj naďalej polícia apeluje na občanov, aby v prípade ak sú svedkami, alebo majú podozrenie z páchania akéhokoľvek protiprávneho konania, kontaktovali na bezplatnom čísle polície 158. To je občanom k dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk