Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kuliskova maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
17. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Chodník a cestu na Kulíškovej v Ružinove zatiaľ rekonštruovať nebudú

Mestská časť mala v pláne zrekonštruovať cestu a chodník na Kulíškovej ulici. Na ulici malo dôjsť k výrubu 18 z 29 stromov. Sofory japonské majú byť choré, o ich výrube rozhodla mestská časť 25. júla.

Obyvateľom sa však výrub nepozdáva, keďže vďaka stromom je ulica v tieni počas leta celý deň. Hoci sú chodníky okolo stromov miestami vystúpené, asfalt aj obrubníky sú zvlnené a vyvýšené, k výrubu stromov nateraz nedôjde.

„Na základe uznesenia Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava-Ružinov č. 654/XL/2018 zo 14. augusta tohto roka sa rekonštrukcia ulice Kuliškova v úseku od Svätoplukovej ulice po Kvačalovú ulicu odkladá do doby doriešenia otázky výrubu drevín v cestnej zeleni,“ uviedla mestská časť na svojej stránke.

Projektová dokumentácia na rekonštrukciu Kulíškovej bola vypracovaná v roku 2016. Cesta bola podľa mestskej časti spolu s chodníkmi zaradená na rekonštrukciu na základe podnetov od obyvateľov a posúdenia technického stavu zodpovednými pracovníkmi. Návrh rekonštrukcie posúdila a odsúhlasila aj Komisiou dopravy miestneho zastupiteľstva mestskej časti Ružinov.

„V tejto chvíli je rekonštrukcia komunikácie aj výrub drevín pozastavený. Na podnet miestneho zastupiteľstva dopracujeme dendrologický posudok (aj keď so zákona nie je povinný a žiadaný). Kompletnú projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu komunikácie prerokujeme aj na zasadnutí Komisie územného plánu a životného prostredia. Z procesu nevynecháme ani obyvateľov okolitých domov. Po vykonaní týchto krokov sa mestská časť rozhodne pre ďalší postup,“ dodala mestská časť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X