Chodníky aj cesty v Novom Meste ako nové? Mestská časť plánuje investovať viac ako 200-tisíc eur

Kolaz bratislava nove mesto cesty chodniky opravy.jpg
Foto: Mestská časť Bratislava Nové Mesto - koláž BratislavaDen.sk

Nové Mesto sa pripravuje na cestu zlepšenia stavu miestnych ciest a chodníkov. S viac ako 200-tisícovou investíciou do opráv výtlkov a zlepšenia komunikácií sa zaviazala ku zvýšeniu bezpečnosti a pohodlia obyvateľov. 

Nové Mesto sa rozhodlo riešiť dlhodobé problémy s miestnymi cestami a chodníkmi. Investuje viac ako 230-tisíc eur do opráv výtlkov a zlepšenia miestnych komunikácií v rámci údržby infraštruktúry. Tento krok je súčasťou systematického plánu na zlepšenie stavu ciest v mestskej časti.

Plánované opravy budú zamerané najmä na miestne komunikácie III. a IV. triedy, ktoré sú v správe mestskej časti. Technológia, ktorá sa použije pri opravách výtlkov, je teplá obaľovaná asfaltová zmes. Práce sa začnú koncom februára a zahŕňajú viaceré lokalizácie, ako sú Jaskového rad, Pluhová ulica, Odbojárov, Tehelná, Ďumbierska, Jeséniova ulica a ďalšie.

Postupne budú pridávané aj ďalšie lokality, a to na základe terénnych obhliadok a stavu komunikácií. S prácami má mestská časť pokračovať až do vyčerpania finančných prostriedkov vyčlenených na celý rok 2024.

Starosta mestskej časti Matúš Čupka uviedol: „Reagujeme aj na podnety od obyvateľov, ktorí nám nahlasujú zlý stav vozovky. Okrem toho, poverený zamestnanec miestneho úradu vykonáva aj terénne obhliadky ich reálneho stavu. Chceme zabezpečiť efektívne nakladanie s financiami a zároveň kontrolovať kvalitu odvedenej práce priamo na mieste.“

Opravy výtlkov a údržba miestnych komunikácií sú kľúčové pre zlepšenie bezpečnosti a pohodlia obyvateľov. Investície do infraštruktúry sú podľa mestskej časti dôkazom záväzku zlepšiť životné prostredie pre svojich obyvateľov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk