Chorá Bratislavčanka zažila neľudské správanie doktorky, pri žiadosti o lieky sa skoro rozplakala

lekárka, zlé správanie
Foto: ilustračné, Gettyimages

Žena tvrdí, že doktorka sa k nej chovala ako k prašivému psovi. Nepríjemná bola aj sestrička.

Keď bolí nejaká časť tela a nie sú po ruky lieky, automaticky zamierime k obvodnému lekárovi alebo na pohotovosť. Bratislavčanka potrebovala pomoc od doktorky, no podľa jej slov zlyhala na plnej čiare.

Ženu rozhneval prístup doktorky a o svoju skúsenosť sa z pohotovosti na Šancovej ulici podelila na sociálnej sieti. 

Testovací prúžok skončil v koši

Bratislavčanka bola nútená vyhľadať pomoc na pohotovosti, pretože trpela zápalom močových ciest. Zamierila na Šancovú ulicu, kde jej recepčný potvrdil, že išlo o správnu pohotovosť, na ktorú mala podľa trvalého bydliska ísť.

Hoci bola prázdna čakáreň a po pacientoch ani stopy, z dverí ambulancie vyšla nepríjemná sestrička „Poslali ma na WC s prúžkom na testovanie moču. Na tom by nič zlé nebolo (klasický postup predsa), ale keď som sa vrátila už s hotovým prúžkom späť, tak mi ho sestrička vytrhla z ruky, ani lekárke ho neukázala, a rovno ho šmarila do koša,“ opísala žena.

Doktorka usúdila, že pacientka je zdravá a nepredpíše jej žiadne lieky. Žena sa však nedala odbiť a požiadala aspoň o niečo na bolesť. Následne začala doktorka po nej kričať so slovami, že jej nepredpíše žiadne lieky ani nič na bolesť a podľa bydliska vraj patrí na pohotovosť na Strečnianskej ulici.

„Opakujem, testovací prúžok si ona ani nepozrela a ja si dobre pamätám, ako vyzeral ten môj a na internete som si to pozrela, a zápal to ukazovalo,“ doplnila.

Doktorka nemá ľudskosť

Žena sa necítila dobre a takmer sa rozplakala, keď opäť doktorku žiadala o antibiotiká. Odborníčka ju poslala preč s tým, že má ísť na pohotovosť, kam podľa nej patrila.

V závere žena podotkla, že danej doktorke sa majú všetci oblúkom vyhýbať. Upozornila, že po rozhovoroch s inými pacientmi nie je prvou a ani poslednou osobou, ku ktorej sa doktorka chovala ako k prašivému psovi.

„Na to, aby človek mohol byť lekárom, by mal mať nielen diplom z medicíny, ale aj ľudskosť, ktorú ale každý lekár veru nemá,“ uzatvorila svoju negatívnu skúsenosť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk