Chorobnosť stále rastie, zatvárajú ďalšie školy a škôlky v Petržalke

Chrípka respiračné ochorenia prázdniny deti ochorenie chorobnosť
Foto: ilustračné, GettyImages

Chorobnosť v petržalských základných školách dosiahla približne 44 percent, v materských školách je to viac ako 60 percent.

V Petržalke pre chrípku a respiračné ochorenia detí a pedagógov zatvárajú školy aj škôlky. Ako informuje samospráva na sociálnej sieti, chorobnosť v petržalských základných školách (ZŠ) dosiahla približne 44 percent, v materských školách je to viac ako 60 percent.

Z tohto dôvodu sme po vzore iných mestských častí boli nútení pod vedením kolegov z oddelenia školstva pristúpiť k postupnému zatváraniu základných a materských škôl v správe najľudnatejšieho sídliska,“ uviedla Petržalka.

Od stredy 14. decembra zatvorili materské školy (MŠ) Holíčska 50 a Ševčenkova, do piatka 16. decembra sú zatvorené aj ďalšie dve MŠ Bohrova a Gessayova 2. Škôlky Rovniankova a Haanova sú zatvorené do pondelka 19. decembra. MŠ pri základných školách (ZŠ) Tupolevova, Turnianska a Nobelovo námestie sú zatiaľ v prevádzke.

Do piatka 19. decembra zatvorili svoje brány Základné školy na Holíčskej, Prokofievovej, Tupolevovej, Černyševského a Lachovej, pričom Tupolevova, Lachova a Černyševského majú zabezpečené dištančné online vzdelávanie. Žiaci zo ZŠ Budatínska majú do piatka 16. decembra udelené riaditeľské voľno.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk