Chrípka zatvára školy: Pre vysokú chorobnosť zatvoria škôlky v Dúbravke aj niektoré základné školy v Novom Meste

deti-chripka-ochorenie-kraj-skolky-skoly-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

V Novom Meste museli pre chorobnosť dočasne prerušiť vyučovanie v štyroch základných školách.

V Dúbravke od piatka 9. decembra zatvoria pre vysokú chorobnosť všetkých 12 materských škôl (MŠ). Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, k opatreniu pristúpili na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave.

Chorobnosť v dúbravských MŠ je už dlhší čas vyššia ako 20 percent, aktuálne nad 50 percent,“ konštatuje samospráva. Škôlky uzatvoria od piatka do utorka 13. decembra.

V Novom Meste museli pre chorobnosť dočasne prerušiť vyučovanie v štyroch základných školách (ZŠ). Prvou bola začiatkom tohto týždňa ZŠ Riazanská, kde dosiahla chorobnosť na chrípkové ochorenia 38 percent. Od 8. decembra na základe odporúčania RÚVZ prerušili vyučovanie na ďalších troch školách.

Na ZŠ Cádrova je prerušené vyučovanie do pondelka 12. decembra, návrat do školy je v utorok 13. decembra. Na ZŠ Za kasárňou a ZŠ Jeséniova prechádzajú žiaci dočasne na dištančnú formu výučby, návrat do školy je v pondelok 12. decembra. Na všetkých troch školách je prerušená aj prevádzka školskej jedálne, školského klubu detí a krúžkov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk