Chýba vám v lete Burzoblšák? Vyskúšajte Burzoblšák online

Burzoblsak.jpg

Blší trh, ktorý sa koná každú prvú sobotu v mesiaci na ZŠ Pavla Marcelyho, vám už zrejme predstavovať netreba. Za uplynulý rok sa za predajnými stolmi vystriedalo viac ako 500 predajcov a na podujatí viac ako 5 000 návštevníkov. Organizátori sa zameriavajú aj na pomoc v núdzi. Každý mesiac už po tretí rok odnášajú stovky kíl nepotrebného oblečenia do centier na pomoc ľuďom v núdzi a rozbehli aj finančné zbierky na pomoc zvieratkám v útulkoch.

Po vytvorení spolupráce s pravidelnými handmade predajcami začal Burzoblšák vyrábať vlastné produkty a celý zisk z ich predaja putuje na podporu útulkov pre zvieratá. Zatiaľ sa organizátorom podarilo finančne prispieť a podporiť tak už tri útulky sumou viac ako 900 eur.

Každý pravidelný účastník Burzoblšáku už určite vie, že mesiace júl a august sú pre toto obľúbené komunitné podujatie prázdninovým časom. Tento rok to tak však nie je. Burzoblšák totiž počas letných mesiacov spustil svoju online verziu. Už v júli tak majú všetci milovníci second hand módy a handmade výrobkov možnosť svoje veci recyklovať práve prostredníctvom Burzoblšáku online. Každý si z pohodlia svojho domova môže nájsť a zakúpiť svoj vysnívaný kúsok a popritom podporiť myšlienku recyklácie oblečenia s pridanou charitatívnou hodnotou.

Predávaj a pomáhaj. Nakupuj a recykluj. To je motto a zároveň hlavná myšlienka celého projektu. Cieľom Burzoblšáku online je vytvoriť platformu na predaj oblečenia a handmade módy spojenú s finančnou podporou útulkov.

Burzoblšák online

Burzoblšák online je virtuálna verzia blšieho trhu. Je určená pre všetkých, ktorí sa neradi „hrabú“ vo veciach, ale pritom chcú podporiť myšlienku recyklácie oblečenia a nakupovať z druhej ruky. Je pre ľudí, ktorí sa nikdy nedostali do Bratislavy na Burzoblšák, no blšie trhy milujú, ale aj pre pravidelných návštevníkov Burzoblšáku a milovníkov secondhand módy. Stránka je zameraná najmä na oblečenie, obuv a doplnky, ktoré môžete vyhľadávať nielen podľa názvu, ale aj podľa značky, veľkosti, farby a typu.

V online blšáku si každý podľa jednotlivých navolených kritérií rýchlo a jednoducho nájde to, čo práve hľadá. Či už ide o štýlové oblečenie, úžitkový textil, retro nábytok, dizajnový doplnok, prírodnú a doma vyrábanú kozmetiku, umelecké diela, zaujímavé knihy, platne, elektroniku alebo užitočné veci pre vašich zvieracích miláčikov, každý si príde na svoje.

Burzoblsak 1.jpg

Predávať môžete aj vy

Mali by ste aj vy záujem ponúknuť svoje veci na online Burzoblšáku? Registrácia a následné prihlásenie sa je rovnaké ako na každom podobnom portáli. Môžete si vytvoriť svoj profil klasickým spôsobom alebo sa zaregistrovať cez Facebook účet či Gmail. Po registrácii na Burzoblšáku online vám už nič nebráni v tom, aby ste pekne nafotili všetko, čo sa vám doma hromadí (či už oblečenie, handmade tvorbu alebo iné predmety, ktoré by padli inému na úžitok), a pridali inzeráty, ktoré sa ihneď zobrazia na stránke a ľudia vám v prípade záujmu napíšu správu.

Začnite hneď

Počas leta je spustená skúšobná verzia online Burzoblšáku a registrácia je teda pre každého úplne zadarmo. Po ukončení skúšobnej verzie bude Burzoblšák online síce spoplatnený symbolickým príspevkom, no v duchu Burzoblšák hesla Predávaj a pomáhaj, nakupuj a recykluj venujete určitú finančnú čiastku aj na podporu slovenských útulkov.  Informácia o podporenom útulku bude vždy uverejnená na webovej stránke spolu s finančnou čiastkou.

Organizátori veria, že ľudí neodradí spoplatnená verzia a budú aj naďalej ponúkať svoje veci cez Burzoblšák online – popritom budú totiž podporovať tých, ktorí si sami pomôcť nevedia a spoja tak príjemnú vec s užitočnou.

Ale dosť bolo slov, vyskúšajte si Burzoblšák online sami a pokojne aj hneď teraz.

Všetci, ktorí sa od septembra opäť, prípadne po prvýkrát chystáte aj na Burzoblšák – trh, sa 8. septembra v tradičnom čase od 8. do 14. hodiny stretnete na Drieňovej 16.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk