Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odkazprestarostu
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: gettyimages, www.facebook.com www.odkazprestarostu.sk
29. novembra 2018 InéŽivotný štýl v Bratislave od BratislavaDen.skodkazprestarostu.sk Diskusia()

Chýbajúce lavičky v Poluse či údajné podvody na verejných toaletách: Takéto problémy boli v novembri v Bratislave

Ak nie sú Bratislavčania s niečím spokojní alebo majú istý problém, môžu ho nahlásiť hlavnému mestu cez internet. Prečítajte si, na aké problémy upozornili obyvatelia hlavného mesta v novembri.

Portál odkazprestarostu.sk je určený pre obyvateľov Bratislavy s cieľom riešiť problémy od obyvateľov. Portál funguje na báze hlásenia problémov obyvateľmi a následne sú ich podnety konzultované s dotyčnou samosprávou, pod ktorú spadá daný problém. Portál bol spustený v roku 2010 a doteraz vyriešil viac než 25 000 podnetov od obyvateľov. Vybrali sme niekoľko podnetov, s ktorými sa Bratislavčania obrátili na známy portál v novembri.

Chýbajúce lavičky v Poluse

Podnet: Obchodnému centru Polus City Center bolo vyčítané, že spred niekoľkých prevádzok ako Orange, Slovenská sporiteľňa či lekáreň zmizli lavičky. Miesta na sedenie by uvítali najmä starší obyvatelia Nového Mesta.

Výsledok: Prevádzka nákupného centra sa pre portál odkazprestarostu.sk vyjadrila, že lavičky v obchodnom centre sú: „Nie je možné ich mať však pred každou prevádzkou, na Váš podnet sme doplnili ešte umiestnenie pred lekárňou.“

Návrh pre Turistické informačné centrum

Podnet: Bratislavčan navrhol, aby sa v Turistickom informačnom centre v Bratislave začali predávať knihy o hlavnom meste.

Výsledok: Bratislavská organizácia cestovného ruchu tento návrh zamietla: „Špecializovanú literatúru, bedekre a brožované mapy Bratislavy a Slovenska v slovenčine aj v cudzích jazykoch ponúkajú početné kníhkupectvá a suvenírové predajne v centre mesta. Z tohto dôvodu ich nepredávame a ani v budúcnosti neuvažujeme o zavedení ich predaja.“

Vyblednutý priechod pre chodcov pri Bille v Rači

Podnet: Na Rustaveliho ulici v Rači pri supermarkete Billa je ťažko viditeľný priechod pre chodcov. Bolo by dobré ho domaľovať.

Výsledok: Podnet s prosbou o nápravu bol posunutý na Magistrát hlavného mesta.

Billa Rača
Pri supermarkete Billa je zle viditeľný priechod pre chodcov.Foto: www.odkazprestarostu.sk

Oprava cesty na Haburskej ulici išla pomaly ako v lete na saniach

Podnet: Oprava cesty na Haburskej ulici v Ružinove sa ťahala už niekoľko týždňov. Nespokojný obyvateľ Bratislavy sa pýtal, kedy bude oprava skončená.

Výsledok: Štyri dni po uverejnení podnetu na portáli zadávateľ podnetu napísal, že cesta je konečne opravená.

Haburská
Oprava cesty na Haburskej ulici je už hotová.Foto: www.odkazprestarostu.sk

Odpadky v okolí jazera Draždiak

Podnet: Obyvateľka Petržalky žiadala o upratanie odpadkov v okolí jazera Veľký Draždiak v Petržalke.

Výsledok: Mestská časť Petržalka uviedla: „Čistota a poriadok sa v okolí Veľkého Draždiaka zabezpečuje pravidelne. V prípade, že sa v okolí smetných nádob nachádza nevhodne vyhodený odpad, ten je vždy odstránený počas pravidelného zabezpečovania čistoty a poriadku Miestnym podnikom verejnoprospešných služieb Petržalka.“  Dňa 27. 11. bola vykonaná opäť kontrolná obhliadka košov. Okolie jazera bolo čisté.

Veľký Draždiak
Odpadky na Veľkom Draždiaku – pred a po.Ilustračná foto: www.odkazprestarostu.sk

Premnožené bzdochy na lipe

Podnet: „Upozorňujem na premnoženie bzdochy (Oxycarenus lavaterae) – ploštička lipová, zhlukuje sa pred zimou na kmeňoch lipy malolistej ale aj na fasáde, lezie do okien. Ak by bola opäť iba mierna zima bude ich počet o rok kalamitný, klasickú zimu – silné mrazy väčšina neprežije. Prosím kompetentných o sledovanie výskytu,“  znel podnet.

Výsledok: Prednosta MÚ Dúbravka Radoslav Blagár odpovedal, že problém monitorujú a v súčasnosti sú v Dúbravke bzdochy premnožené. Uviedol, že musel byť použitý chemický postrek, nakoľko hmyz začal prechádzať zo stromov do obytných domov. V prípade potreby chemického postreku odporučil obrátenie sa na referát životného prostredia mestského úradu.

Bzdochy na lipe
Bzdochy na lipe.Foto: www.odkazprestarostu.sk

Údajné podvody na verejných toaletách

Podnet: Obyvateľ Bratislavy tvrdil, že na verejných toaletách pred Redutou na Staromestskej ulici údajne vyberajú dôchodkyne poplatok za vstup na mužskú toaletu. Pri platbe nedajú zákazníkovi doklad o zaplatení.

Výsledok: Referát verejného poriadku z Miestneho úradu Bratislava Staré Mesto vysvetlil, že tento problém bol s príslušnými zamestnankyňami riešený a na bezplatnosť je tam príslušné označenie.

Spadnutá značka

Podnet: Na Stachanovskej ulici pri cintoríne v Ružinove spadla dopravná značka. Obyvateľka Ružinova žiadala o jej nápravu.

Výsledok: Mestská časť Ružinov – Prievoz uviedla, že značka opäť stojí.

Spadnutá značka Ružinov
Spadnutá značka v Ružinove.Foto: www.odkazprestarostu.sk

Príliš veľký konár

Podnet: V Novom Meste nad chodníkom prevísal dlhý konár a z tohto dôvodu ho museli ľudia obchádzať po tráve. Obyvateľ žiadal o jeho odstránenie.

Výsledok: Kancelária starostu Nového Mesta informovala, že konár bol spílený. Pripojil fotografiu.

Spadnutý konár Rača
Spadnutý konár v Rači – pred a po.Foto: www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X