Chystá sa ďalší Mestský bazár, zber vecí bude prebiehať na viacerých miestach

Mestský bazar zber vecí Odvoz a likvidácia odpadu
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu

Piaty Mestský bazár sa bude konať počas prvého júnového víkendu, v termíne 4. a 5. júna.

Viac ako 1 700 ľudí sa zúčastnilo na aprílovom podujatí Mestský bazár v Bratislave. Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Linda Golejová, v ponuke bolo viac ako 10 ton predmetov.

Za nákup vyzbieraných vecí prispeli návštevníci sumou viac ako 15-tisíc eur,“ uviedla.

Tieto financie sú uložené na transparentom účte a budú použité na vytvorenie stabilného bratislavského reuse centra. Ďalšie kolo mestského bazára sa bude konať začiatkom júna.

Víkendový Mestský bazár

Centrálu OLO a vybrané zberné miesta v jednotlivých mestských častiach navštívilo počas piatich týždňov pred aprílovým Mestským bazárom 647 ľudí, ktorí spolu priniesli 10,6 tony vecí.

Mestský bazár sa konal počas víkendu 23. – 24. apríla a návštevníci si za symbolický príspevok odniesli tisícky použiteľných vecí. Vyzbieraná suma dosiahla 15 495,50 eura a je vedená spolu s financiami z predošlých troch mestských bazárov na transparentnom účte,“ skonštatovala hovorkyňa.

Ako dodala, na všetkých troch bazároch sa podarilo vyzbierať 38 665 eur.

Pomoc ľuďom z Ukrajiny

Štvrtý Mestský bazár bol úzko spätý aj s pomocou ženám a deťom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine.

Medzi darovanými vecami boli najmä praktické predmety, ako napríklad kočíky, autosedačky, kufre, batohy, školské tašky, nábytok, kuchynské náradie alebo veci pre deti ako spoločenské hry, lego, bicykle či kolobežky,“ priblížila Golejová.

Zber vecí na rôznych miestach

Piaty Mestský bazár sa bude konať počas prvého júnového víkendu v termíne 4. a 5. júna opäť v areáli komunálneho podniku na Bazovej 8.

Zber vecí bude od 4. mája do 1. júna v centrále OLO na Ivanskej ceste 22, každú stredu od 12.00 do 18.00 a v piatok a v sobotu od 8.00 do 18.00 hod.

Zber vecí sa po predchádzajúcich pozitívnych skúsenostiach uskutoční vo vybraných termínoch aj v niektorých mestských častiach.

Bratislavské reuse centrum

Hlavným cieľom Mestského bazára je podpora znižovania množstva odpadu a šetrenie prírodných zdrojov.

Stabilné bratislavské reuse centrum plánuje vybudovať hlavné mesto v spolupráci s mestskými organizáciami a inými subjektmi v roku 2023, momentálne prebieha výber vhodných priestorov.

Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom sú práve podujatia Mestský bazár. Okrem predaja predmetov sa budú v jeho priestoroch organizovať aj edukačné aktivity či prevádzka zdieľanej dielne na opravu použitých predmetov,“ uzavrela Golejová.

Mestský bazar zber vecí Odvoz a likvidácia odpadu
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu
Mestský bazar zber vecí Odvoz a likvidácia odpadu
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk